Museu Frederic Mares Barselona

Museu Frederic Mares, Barselona’nın en ilginç müzelerinden biridir. Katalan heykeltıraş Federic Mares’in (1893-1991) sanat hayatı boyunca yaptığı etkili çalışmaların yanı sıra aynı zamanda koleksiyoner olan ünlü heykeltıraşın hayatı boyunca topladığı önemli eserler sergilenir. Müzede; Roma döneminden günümüze kadar uzanan çok sayıda ikona ve heykelin bulunduğu ana koleksiyonun yanı sıra, antika saatler, yelpazeler ve bez bebekler sergilenir. Eşsiz bir Romanesk ve Gotik dinsel sanat koleksiyonuna sahip müzede birçok ilginç eser görebilirsiniz.

1948’de açılan müzenin yer aldığı bina, aslında Kraliyet Sarayı’na ait olan ve 13. yüzyılda piskoposların, 14. yüzyılda Barselona kontlarının, 15. yüzyılda hâkimlerin, 18. yüzyıldan 1936’ya kadar da rahibelerin ikamet ettiği önemli bir yapıdır.  Müze, yenileme çalışmalarının ardından 2011 yılında tekrar ziyarete açılmıştır.

Museu Frederic Mares 3
Museu Frederic Mares, Barselona

Museu Frederic Mares Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Plaça de Sant Lu 5-6, Barselona
  • Ulaşım: “Jaume I” metro durağında inerek müzeye ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Bilgileri: Salı-Cumartesi 10.00-19.00, Pazar 10.00-20.00, tatil günleri 10.00-15.00
  • Giriş Ücretleri: 4,20€
  • Web: www.museumares.bcn.cat
Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları

PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın