Museu Maritim Barselona

Ramblas’ta yer alan Museu Maritim, Barselona’nın ünlü denizcilik müzesidir. Şehrin köklü denizcilik tarihi 13. yüzyılda inşa edilen Drassanes Reials’ta (Kraliyet Tersaneleri) sergilenir. Barselona’yı önemli bir deniz gücü haline getiren büyük kadırgalar, bugün denizcilik müzesinin yer aldığı Drassanes’te (tersaneler) inşa edilmiştir. Tersaneler dev kazıklarıyla kendi türünde dünyanın Ortaçağdan kalma en büyük ve eksiksiz kompleksidir.

Haritalar, çeşitli şemalar, pusulalar, resimler, gemi modelleri, gemi başı süsleri ve Barselona’nın geçmiş uzun yolculuklarının diğer sayısız hazineleri geniş, kiliseye benzeyen taş kubbeli salonlarda yer alır. Museu Maritim’deki en dikkat çekici eser, Osmanlılarla yapılan İnebahtı Deniz Savaşı’nda (1571) Avusturyalı Don Juan’ın komuta ettiği kraliyet kalyonun birebir ölçülerdeki replikasıdır.

Müze giriş biletine restore edilmiş 1918 tarihli ahşap bir gemi olan Pailebot Santa Eulalia’ya yapılacak ziyaret de dâhildir.

Museu Maritim Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Avinguda de les Drassanes, Barselona
  • Ulaşım: “Drassanes” metro durağında inerek müzeye ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Bilgileri: Her gün 10.00-20.00. Resmi tatillerde kapalıdır.
  • Web: www.mmb.cat
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın