Museum Het Rembrandthuis
Museum Het Rembrandthuis

Museum Het Rembrandthuis, Amsterdam’da yer alan ilgi çekici müzelerden birisidir. Hollandalı ressam ve baskı ustası 1639-58 yılları arasındaki varlıklı döneminde yaşadığı bu kırmızı panjurlu ev tamamen restore edilerek sanatçının yaşadığı dönemdeki haline getirilmiştir.

Sanatçının eserlerini çeşitli müzelerde incelemek güzel olsa da onun yaşadığı kendi evini görmek, çalışmalarının hayat bulduğu stüdyoyu görmek de güzel bir deneyim olabilir. Üç katlı binanın ilgi çekici noktalarından bir diğeri de evin mutfağıdır. Bunlar dışında, sanatçının topladığı ve çalıştığı eşyaları gösteren oda da ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer alır. Burada heykeller, taşlar ve dokusu ve rengi ile ilgi çekici çeşitli eşyalar sergilenir. Dilerseniz müzedeki restorasyon çalışmaları ile ilgili güzel bir videoyu müzenin bodrum katında seyredebilirsiniz.

Museum Het Rembrandthuis 3

Eğer sanatçının en iyi çalışmalarını görmek isterseniz Amsterdam’ın ünlü müzelerinden olan Rijksmuseum’a gidebilirsiniz.

Sanatçının iflas etmesinin ardından bu evden taşınarak Jordaan’daki işçi sınıfının yaşadığı bir mahallede daha mütevazı bir eve taşındığı bilinmektedir.

Museum Het Rembrandthuis Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Jodenbreestraat 6-8
  • Ulaşım: Metro: “Waterlooplein”, Tramay:  Waterlooplein (9, 14)
  • Ziyaret Bilgileri: 10.00-17.00
  • Giriş Ücretleri: Giriş ücretlidir.
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın