Museum Van Loon

Museum Van Loon, Amsterdam’ın en ilginç müzelerinden biridir. 1884 yılından bu yana Van Loon Ailesi’ne (Hollanda Doğu Hindistan Kumpanyası’nın kurucularından, banker ve saray mensubu) ait bu güzel kanal evi, sizi 18. yüzyıla bir yolculuğa çıkartır.

Amsterdam’ın içine girilebilen en güzel kanal evi olmakla övünen müze, 1672 yılında Flaman tüccar Jeremias van Roey için yapılan iki simetrik evden biridir. 17. yüzyılda şehrin en saygın ailelerinden biri olan Van Loon  ailesi bu eve 1884 yılında yerleşmişlerdir. Müze, 1973 yılında halen burada yaşayan aile tarafından 1750’li yıllardaki görünümüne sadık kalınarak restore edilip ziyaret açılmıştır. Ziyaretçiler, günümüzde müzede diledikleri gibi serbestçe gezebilirler.

Museum Van Loon Mutfak
Mutfak

Bugün, evin eski karakterini koruyan bir müze halini alan Museum Van Loon’da ailenin 1600 yıllarına dayanan portrelerini inceleyebilirsiniz. Odalardaki mobilyalar, porselenler, heykeller ve 17. & 18. yüzyıla ait popüler göz aldatıcı resimleri inceleyebilirsiniz.

Museum Van Loon

Binanın merdivenleri, Van Loon Portreleri, Nikah Portresi, Altın sikke koleksiyonu, yemek takımları ve binanın bahçesi ve mutfağı müzenin en ilgi çekici noktalarından birkaçıdır.

Museum Van Loon Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Keizersgracht 672, Amsterdam
  • Ulaşım: Tramvay ile ulaşım: Keizersgracht (Vijzelstraat) 16, 24
  • Ziyaret Bilgileri: Çarşamba-Pazartesi 11.00-17.00.
  • Giriş Ücretleri: Giriş ücreti 8€

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın