Nerudova Sokağı Prag
Nerudova Sokağı, Prag

Nerudova SokağıPrag Kalesi’ne çıkarken görülebilecek dar bir sokaktır. Sokak, ismini şehrin bu bölümünde geçen hikâyeleri ile ünlü şair ve yazar Jan Neruda’dan almaktadır. Neruda, 19. yüzyılın ortalarında 47 numaralı evde yaşamıştır.

Prag’da evlere numara verilene kadar evler plakaları ile ayırt ediliyordu. Nerudova Sokağı’ndaki evlerde bu plaka işlemelerini görebilirsiniz. Bu plakalarda hanedan arması, hayvan ve bitki figürleri kullanılmıştır. Sokakta yer alan Thun – Hohenstein Sarayı ve Morzin Sarayı görülmesi gereken barok yapılardır. Sokakta ve civarında el sanatı işlemeciliği yapan dükkanları görmek mümkündür. Nerudova Sokağı’nın kıvrımlı sokaklarından Prag Kalesi’ne ulaşmak mümkündür.

Nerudova Sokağı Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Nerudova 11800, Praha 1
  • Ulaşım: Malostranska metro durağından metroyla ya da 12, 20, 22 numaralı otobüslerden biriyle buraya ulaşabilirsiniz.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın