2013 yılının son aylarına doğru kurulan Otelz sahip olduğu güçlü kadro ve alt yapısı ile otel rezervasyon pazarına hızlı giriş yaptı. Kasım ayının son haftası yayına başlayan site şimdiden çok hızlı bir büyüme eğrisine sahip. H. Yüşa Ünay ve Orkun Tekin gibi sektörde güçlü geçmişe sahip girişimciler tarafından yatırım alan şirkette şimdiden 120 kişiden fazla deneyimli bir ekip çalışıyor.

Otelz’nin en dikkat çeken özelliklerinden biri ise sahip olduğu alt yapısı. 12 kişilik profesyonel bir ekip tarafından 1,5 senede oluşturulan alt yapı ziyaretçilere hızlı ve sorunsuz bir hizmet sunuyor. Şu an için yaklaşık 9000 otelin kayıtlı olduğu sistem her geçen gün eklenen yeni oteller ile büyümeye devam ediyor. Sitede konaklama yapmayı planladığınız destinasyonlar hakkında da bilgiler bulabilirsiniz. Alışveriş merkezleri, stadyum ve arenalar, kongre ve kültür merkezleri, marinalar ve alışveriş bölgeleri gibi bilgileri de arama yaptığınız sayfa üzerinden bulabilirsiniz.

Site yayın hayatına yeni başlamasına karşın şimdiden ayda 500.000 kişinin otel araması yaptığı bir platforma dönüşmüş durumda. Otelz’nin bu kadar kısa sürede bu denli ilgi görmesinin en önemli nedenlerinden biri ise “Ön ödemesiz otel rezervasyonu” imkanının ziyaretçilere sunuluyor olması. Bu sisteme göre ziyaretçiler otel rezervasyonunu yaptığı sırada ödeme yapmak zorunda kalmıyor. Rezervasyon sırasında alınan kredi kartı bilgileri rezervasyonun tamamlanması için sistemde tutuluyor. Ziyaretçiler dilerse konaklama yapacağı otele vardıklarında otel ödemesini nakit olarak ya da farklı bir kredi kartı ile de yapma imkanına sahip.

Sitede belirtilen otel fiyatları ise benzer siteler gibi firma tarafından değil de siteye üye olan oteller tarafından belirleniyor. Herhangi bir rezervasyon ücretinin eklenmediği sistemde Otelz’nin geliri ise otellerin firmaya ödediği yüzdelik komisyon ile oluyor.

Dileyen otel sahipleri sitede yer alan “Otelinizi ekleyin” bölümü üzerinden kendi tesislerini de sisteme kayıt edebilirler. Bunun yanında firmanın sunduğu “Kar ortaklığı programı” ile seyahat siteleri, rezervasyon siteleri ve fırsat siteleri de Otelz ile ortak çalışarak gelir elde edebilirler. Otelz Kar Ortaklığı Programı ile elde edilecek kazanç oranı ise Otelz kar oranının %25 ile %50‘si arasında değişiyor.

Yurtiçi otelleri en güzel inceleyip sorunsuz ve ön ödemesiz kayıt yapılabilecek sitelerden olan Otelz özellikle sezonda bir çok tatilcinin tercih edeceği bir site olma hedefinde.

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın