Palau de la Musica Catalana Barselona 2

Palau de la Musica Catalana, 1905-1908 yılları arasında Modernist Katalan Mimar Lluis Domenech i Montaner tarafından inşa edilmiş Barselona’nın ünlü konser salonudur. Dünyanın en güzel salonları arasında gösterilen Katalan Müzik Sarayı her yıl yaklaşık yarım milyon insanın katıldığı 300’den fazla konsere ev sahipliği yapar.

Tuğla işçiliği, heykelleri ve görkemli vitrayları ile bu muhteşem Modernista tarzı yapı 1997 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiştir.

Konser salonunun en göz alıcı yeri Vitraylı Tavanıdır. Ters çevrilmiş, kubbe şeklindeki vitraylı tavan gün boyunca ateş kırmızısı ve turuncu vitraylardan geçen ışık huzmeleri konser salonunu aydınlatır. Bunun dışında yarım daire şeklindeki büyük Sahne, Vitraylı Pencereler, Büstler, akustik Oda Müziği Salonu, Lluis Millet Salonu ve binanın kule tarzındaki Modernist mimariyi gözler önüne seren Ön Cephesi, ünlü konser salonun önemli bölümleridir.

Palau de la Musica Catalana Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Carrer Sant Pere Mes Alt, Barselona
  • Ulaşım: “Urquinaona” metro durağında inerek yapıya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Bilgileri: Her 30 dakikada bir rehberli turlar. Eylül-Temmuz 10.00-15.30, Ağustos 10.00-18.00.
  • Giriş Ücretleri: Giriş 12€
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın