Palau Reial de Pedralbes 3

Palau Reial de Pedralbes, Barselona’da yer alan önemli saraylardan biridir. Bir zamanlar Kont Eusebi Güell’in ana konutu olan hanedanlık sarayı, 1919 yılında kont tarafından İspanya kraliyet ailesine hediye edilmiştir. Saray, şehri ziyaret ettiklerinde İspanyol kraliyet ailesine ev sahipliği yapmıştır.

Günümüzde saray içerisinde Museu de Ceramica (Seramik Müzesi), Museu Textil i d’Indumentaria (Tekstil Müzesi), Museu de les Arts Decoratives (İç dizayn Müzesi) sarayda yer almakta olup bu 3 müze ve bahçeler ziyarete açıktır.

Museu de les Arts Decoratives’te şehrin diğer ünlü evlerinden toplanmış antika mobilyalar ve ortaçağdan günümüze ilginç ev eşyaları sergilenir. Barselona’nın 500 yıllık kont-krallar hanedanının soyağacı da görülebilir.

Museu de Ceramica’da ise eski Katalan ve Mağribi çömlekleri ile Miro ve Picasso gibi sanatçılara ait modern seramik işleri sergilenir. Palau Reial de Pedralbes’in muhteşem bahçelerinin bir köşesinde Gaudi tarafından tasarlanmış Font d’Hercules çeşmesini görebilirsiniz.

Palau Reial de Pedralbes Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Avinguda Diagonal 686, Barselona
  • Ulaşım: “Palau Reial” metro durağında inerek bölgeye ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Bilgileri: Müzeler: Salı-Cumartesi 10.00-18.00, Pazar 10.00-15.00. Giriş ücretli, her ayın ilk Pazar günü ücretsiz.
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın