Panorama 1453 Tarih Müzesi İstanbul
Panorama 1453 Tarih Müzesi

Otel fiyatlarını incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Panorama 1453 Tarih Müzesi, 2009 yılında İstanbul’da açılan bir müzedir. İstanbul’un fethinin 555. yılı şerefine yapılan bu müze, tarihi eserlerin değil tarihten kesitlerin sergilendiği ve canlandırıldığı bir yerdir. Müzeyi farklı kılan da bu özelliğidir.

Topkapı Parkı içerisindeki müze, Osmanlı ordularının kayıp verip Bizanslıların direndiği bir alan üzerine kurulmuştur. Bu yerin bir başka önemi burasının Fatih’in fetihten sonra şehre girdiği nokta olmasıdır. Yaşanan tüm zorluklara rağmen fetih efsanesi yaşanmıştır ve hala anlatılmaktadır.

Panorama 1453 Tarih Müzesi
Panorama 1453 Tarih Müzesi, İstanbul

Panorama 1453 Tarih Müzesi, ses ve görsel efektlerin kullanıldığı bir yerdir. Devasa bir tablo birçok ressam ve teknik eleman ile yapıldıktan sonra ziyarete açılmıştır. Bu tabloda şehri İstanbul’un fethi tasvir edilmektedir. Eserde özel mürekkep ve malzemeler kullanılmıştır. İçeriği ve sunumu sıradan müzelerden farklı olan Müzeyi mutlaka İstanbul gezilecek yerler listenize ekleyin.

1453 Müzesi
Panorama 1453 Tarih Müzesi, İstanbul

Panorama 1453 Tarih Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Merkez Efendi Mahallesi Topkapı Kültür Parkı Zeytinburnu, İstanbul
  • Ulaşım: Topkapı bölgesinde bulunan bu müzeye, Zeytinburnu – Kabataş arasında çalışan tramvaylar ile Topkapı durağında inerek ulaşabilirsiniz. Metrobüsle Topkapı durağında inerek ulaşım sağlamak da mümkündür. Bir diğer seçenek Aksaray metrosu ile Topkapı Ulubatlı durağında inmektir.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Müze her gün 08:00 – 18:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 5, indirimli bilet 3 Lira’dır.
  • Web sitesi: http://panoramikmuze.com
  • Notlar: Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri dönemsel olarak değişebilir. Güncel bilgiler için lütfen internet sitesini kontrol edin.
PAYLAŞ
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın