paris gezilecek yerler haritası google maps
Paris gezilecek yerler haritasını Google Maps'te açmak için tıklayın. https://drive.google.com/open?id=1XoYbvFYIHN_ACRk41NQ9X5jKEaI&usp=sharing

Paris gezilecek yerler haritası ya da kısaca Paris haritası, benim Google Haritalar’da (Google Maps) oluşturduğum bir harita. Paris gezilecek yerler haritası üzerinde Paris gezi rehberi yazılarında tanıttığım; şehirdeki tüm gezip görülecek yerlerin, otel tavsiyelerimin, şehirde alışveriş yapabileceğiniz tüm önemli yerlerin, helal gıda bulabileceğiniz restoranların, kısaca eğlenceli bir Paris gezisi boyunca size gerekli olabilecek tüm önemli yerlerin konumlarını gösteriyor.

Paris Haritası

paris gezilecek yerler haritası google maps
Paris gezilecek yerler haritasını Google Maps’te açmak için tıklayın.

Paris gezilecek yerler haritasında yer alan simgeler ve anlamları;

Mavi yuvarlak rakamlar: Paris gezilecek yerler yazısında tanıtılan şehrin en önemli gezi noktaları. Bu noktalar hakkında detaylı bilgi almak için harita açıklamalarındaki linklere tıklayabilirsiniz.

Kırmızı yatak ikonları: Paris’te nerede kalınır başlıklı yazımda yer verdiğim otel tavsiyelerimin konumları. Harita açıklamalarındaki linklere tıklayarak oteller hakkında detaylı bilgi alabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Turuncu alışveriş ikonu: Paris’te nerede alışveriş yapılır başlıklı yazıda anlatılan şehrin en önemli alışveriş noktaları. Cadde ve bölgeler, alışveriş merkezleri ve sokak pazarları…

Mor çatal kaşık ikonu: Vejetaryen restoranları, Türk restoranları ve merkezdeki fast food restoranlarının konumları…

Yeşil tekne ikonu: Paris tekne turu hakkında bilgiler yazısında bahsettiğimiz tekne turlarının başlangıç noktaları…

NOT: Paris gezilecek yerler haritasını Google Maps’te açtığınızda yalnızca gezilecek yerler ve otel tavsiyelerimin konumlarının listelendiğini görebilirsiniz.

Eğer haritada yer alan “alışveriş” ve “yeme içme” gibi tüm konumları açmak isterseniz haritanın sol bölümündeki ilgili katmanları tıklayabilirsiniz.

Paris gezilecek yerler haritası nasıl kullanılır?

Paris gezilecek yerler haritası Paris seyahatine hazırlık yaparken sizin için çok faydalı bir kaynak olacaktır. Ama bu haritayı Google Maps üzerinde oluşturmamın ayrı bir nedeni var.

Artık Türkiye’deki birçok telefon operatörü yurt dışında kullanmak üzere çok ekonomik internet paketleri sunuyor. Bu paketlerde yurt dışı seyahatlerinde hem sosyal medyadan canlı olarak paylaşım yapmamızda hem de yön bulmak için harita vb uygulamalarını kullanmanızda çok işimize yarıyor.

Mesela son Paris seyahatimde internet kullanarak belediye otobüslerini çok sık kullandım. Böylece hem zamandan tasarruf ettim hem de çevreyi görerek gezme şansım oldu. Bunun yanında haritayı kullanarak gezip görmek istediğim yerlere kolayca ulaştım.

Eğer siz de Paris seyahatinizde internet paketi satın almayı düşünüyorsanız Google Maps üzerindeki Paris haritasını kullanmak çok işinize yarayacaktır.

Paris gezilecek yerler haritasını kullanmak için üstteki harita görseline tıklayarak haritanızı cep telefonunuzdan açın. (Bazen açılan konum Paris yerine mevcut konumunuz olabilir. Böyle bir durumda haritayı kaydırarak Paris’e getirin.)

Paris haritası üzerindeki konumlar üstte tanıttığım simgelerle listelenecek. Dilerseniz gitmek istediğiniz noktalara tıklayın daha sonra “Yol Tarifi” deyin. Harita sizi gideceğiniz yere yönlendirecektir.

Sami Altınay
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

7 Yorum

 1. Sami bey,
  Haritanızı google aktardıktan sonra haritalarım kısmına kayıt ediyorum ancak sizin numaralandırdığınız mavi gezilecek yerler telefon ekranına gelmiyor . Neden oluyor acaba yardımcı olabilir misiniz.

 2. Merhaba,
  Sizin hazırladığınız harika hazırlanmış bilgileri inceledikten sonra başka bir araştırmaya ihtiyaç duymadan yola çıkıyorum.
  Emeğinize teşekkür ederim.
  Keyifli ve sağlıklı seyahatler dilerim.

 3. Merhaba,
  biz Almanya Bayern eyaletinde Münih yakinlarindayiz ve yarin kismetse arabayla Paris e dogru ilk yolculugumuza cikiyoruz. Tam da nelerelere gitmeli, iki günlük kisa zamani nasil en iyi sekilde degerlendirmeli diye arastirmalara oturmusken sizi bulmak büyük sans oldu:)
  Cok ama cok emek vererek en takdire sayan olani da sabirla ve istikrarla, harika bir döküman/ dökümanlar hazirlamissiniz..Ne kadar tesekkür etsek azdir, cok sagolun. Dilerim esimle birlikte sizin rehberliginizde dolu dolu ve randimanli, eglenceli hayal ettigimizden bile güzel zamanlar geciririz..Sayet bu böyle olursa, sizin katkiniz da yadsinamaz olacak..
  Dememe gerek var mi bilmiyorum ama bundan böyle seyahat zamanlarimiza bagli takipcinizim:)

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın