Ana sayfa Fransa Paris Paris Gezilecek Yerler Haritası (Google Maps)

Paris Gezilecek Yerler Haritası (Google Maps)

Paris haritası daha doğrusu Paris gezilecek yerler haritası Google Maps üzerinden oluşturduğum interaktif bir harita. Harita üzerinde Paris gezilecek yerler başlıklı yazımda anlattığım şehirde gezip görmeniz gereken tüm önemli yerlerin ve Paris’te nerede kalınır başlıklı yazımda anlattığım otel tavsiyelerimin konumlarını bulabilirsiniz.

Sayfa boyunca haritanın hem Google Maps görünümünü hem de .jpeg resim formatını bulabilirsiniz. İnternetin olduğu yerlerde Google haritasını kullanarak seyahat planınızı yapabilirsiniz. .jpeg resim formatını ise çıktı alarak ya da akıllı telefonunuza resim dosyası olarak kaydederek gezi boyunca kullanabilirsiniz.

Paris Haritası (Google Maps)

Google haritalar ile oluşturduğum Paris haritası üzerindeki ikonlara tıklayarak nokta hakkında bilgi alabilirsiniz. Kırmızı yuvarlak içinde numaralarla simgelenen yerler şehrin bana göre gezip görülmesi gereken en önemli noktaları. Gri yuvarlak noktalar diğer gezi noktalarını, Mavi yatak ikonuna sahip yerler ise Paris’te nerede kalınır başlıklı yazımda bahsettiğim otel tavsiyelerimin konumlarını simgeliyor. Dilerseniz harita üzerindeki ikonlara tıklayıp otellerin booking.com sayfalarına ulaşıp fiyat bilgisi alabilir ya da rezervasyon yapabilirsiniz.

Paris Haritası (Resim Formatı)

Paris gezilecek yerler Google haritasını mobil cihazlarda incelemek zor olabiliyor. Ayrıca yurt dışında cepten internet erişiminin de sıkıntılı olduğunu unutmamak gerek. Bu yüzden üstteki Google haritasını Paris seyahat planlamanızı yaparken kullanabilirsiniz. Gezi boyunca bu haritayı kullanmak isterseniz altta haritanın resim formatını bulabilirsiniz. Paris haritası A3 ebatında. Görseli bilgisayarınıza kaydedip A4‘e çıktı alırsanız en azından önemli yerlerin konumlarını kabaca bilirsiniz. Bunun yanında alttaki görsele tıklayıp yeni sekmede açılan görseli cep telefonlarınıza fotoğraf olarak kaydedip seyahat boyunca haritadan faydalanabilirsiniz.

Paris haritası
Paris haritası

Haritayı büyük boy incelemek için görselin üzerine tıklayın. Cep telefonunuza kaydetmek için görselin üzerine tıklayın, yeni açılan sekmede harita üzerine basılı tutun, açılan ekranda “Görüntüyü Kaydet” derseniz harita galeriye kaydoluyor.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları
PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

4 Yorum

  1. Merhaba,
    biz Almanya Bayern eyaletinde Münih yakinlarindayiz ve yarin kismetse arabayla Paris e dogru ilk yolculugumuza cikiyoruz. Tam da nelerelere gitmeli, iki günlük kisa zamani nasil en iyi sekilde degerlendirmeli diye arastirmalara oturmusken sizi bulmak büyük sans oldu:)
    Cok ama cok emek vererek en takdire sayan olani da sabirla ve istikrarla, harika bir döküman/ dökümanlar hazirlamissiniz..Ne kadar tesekkür etsek azdir, cok sagolun. Dilerim esimle birlikte sizin rehberliginizde dolu dolu ve randimanli, eglenceli hayal ettigimizden bile güzel zamanlar geciririz..Sayet bu böyle olursa, sizin katkiniz da yadsinamaz olacak..
    Dememe gerek var mi bilmiyorum ama bundan böyle seyahat zamanlarimiza bagli takipcinizim:)

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın