Paris'te nerede kalınır ? rehberi

Pariste Nerede Kalınır – Paris‘in Bölgeleri.

Pariste Champs-Elysees, Montmartre, Bastille veya St. Germain bölgesi konaklamak için en ideal bölgelerdir. Bu bölgeler şehrin tam kalbinde bulunur.

Paris’te nerede kalınır sorusu kendi imkanları ile Paris seyahati düzenleyeceklerin akıllarına takılan ilk sorulardan. Eğer Fransa‘nın başkenti ve en güzel şehri Paris’e daha önceden gitmişseniz konaklama yapılacak bölgeler hakkında az çok fikir sahibisinizdir. Lakin Paris’e ilk kez gidecekseniz biraz araştırma yapmak, eski deneyimlere kulak asmak akıllıca olacaktır. 

Farklı dönemler boyunca Paris’e birçok kez gitme fırsatı yakalamış bir gezgin olarak gerek Paris seyahatlerim öncesinde konaklama konusunda yaptığım detaylı araştırmaları gerekse de seyahatlerim boyunca edindiğim tecrübeleri büyük önem verdiğim bu Paris’te nerede kalınır yazısı boyunca tüm gezginlere faydalı olması açısından detaylıca yazmak istedim. Uzatmadan Paris’te konaklama konusunda genel bilgileri ve konaklama yapabileceğiniz, her bütçeye hitap edecek otel tavsiyelerime geçelim.

(Eğer konaklama yapılacak bölgeleri okumak istemezseniz direkt alt bölümlerdeki otel tavsiyelerime geçebilirsiniz.)

Paris'te nerede kalınır haritası
Paris’te nerede kalınır rehberimiz boyunca tanıttığım bölgelerin konumlarını haritada görebilirsiniz. Büyütmek için görsele tıklayabilirsiniz.

Paris’te nerede kalınır? Otel Tavsiyeleri

Paris’te nerede kalınır bölümüne önce genel bilgilerle başlayalım. Paris gezi rehberi yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Fransa‘nın başkenti Paris, Avrupa’nın en büyük ve gelişmiş şehirlerinden. Paris gezilecek yerler listemizdeki birçok yer şehir genelinde yayılmış durumda. Paris genelinde birçok konseptte 5000‘den fazla tesis var. Sen Nehri‘nin ikiye böldüğü şehirde ilk bilmeniz gereken bölgeler. Arrondissement adındaki şehirde 20 adet bölge var. Bunlar şehrin tam merkezi sayılan Louvre Müzesi‘nden başlayıp spiral şeklinde genişleyerek merkez dışına doğru gidiyor. 12. bölgeden sonra biraz daha merkez dışı kalıyor. Şehirdeki gezi noktaları gibi otel adreslerinde de sıklıkla “08 arr.” gibi kısaltmalar görebilirsiniz. Bu o adresin “8. bölgede” olduğunu gösteriyor.

Paris’te nerede kalınır rehberinde bilmeniz gereken 2. konu ise şehirdeki yıldız sistemi. Paris’teki yıldız kalitesi bizim otellerimizden 1 derece düşük olabilir. Yani Paris’te 3 yıldızlı olarak geçen bir tesis bize göre 2 yıldız ayarında olabilir. Ayrıca Paris’teki oda büyüklükleri gerçekten çok ufak. Düşük bütçeli bir tesis seçerseniz 10-15 m2 büyüklükte odalarla karşılaşabilirsiniz. Ama yine de Paris otel fiyatları Amsterdam ve Roma otellerine göre daha ucuz sayılabilir.

Gelelim bölgelere. Paris’te nerede kalınır dediğimizde önümüze en çok çıkan bölge, La Marais ve Louvre gibi yerlerin yer aldığı, Sen Nehri’nin sağ tarafındaki 1-4 arası bölgeler. Bu bölge dışında Latin QuarterSaint Germain de Pres, Eyfel Kulesi, Şanzelize, Gare du Nord, Bastille, Gare de Lyon ve Montmartre (Ressamlar) Tepesi konaklama yapabileceğiniz bölgeler içinde en önemli olanlar.

1. Le Marais & Louvre Müzesi

Paris'te nerede kalınır Le Marais

Paris’te nerede kalınır diyenlere ilk tavsiyem olan Le Marais ve Louvre, şehrin tam merkezinde, 1-4 arası bölgelerde yer alıyor. Paris’in coğrafi merkezi sayılan bu yer gezilecek çoğu yere yakın. Fiyatlar ise doğal olarak yüksek. Paris’in en renkli ve popüler yerlerinden olan bu bölgede restoranlar, butikler, çeşitli mağazalar, meydanlar vb yer alıyor. Eski Yahudi yerleşim yeri olan Marais ve çevresi hareketli gece hayatı ile de ünlü.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 2★ Hôtel de Roubaix, 3★ Hotel Choiseul Opera, 4★ Novotel Paris Les Halles, 4★ Best Western Premier Marais Grands Boulevards 

2. Latin Quarter & Saint Germain Des Pres

Paris'te nerede kalınır Latin Quarter

Paris’in sol bölümünde, Sen Nehri kıyısında yer alan Latin Quarter ve hemen yanındaki Saint Germain Des Pres, Paris’te nerede kalınır diyenler için 2. tavsiyem. 5 ve 6. bölgelerde geçen bu bölge özellikle Fransız kültürünü en çok hissedebileceğiniz yerlerden. Paris’in en önemli alışveriş caddesi Boulevard Saint-Germain ve Saint Michel burada yer alıyor.

Paris’in en ünlü eğitim kurumlarından, 13. yüzyılda kurulan Sorbonne Üniversitesi ile birçok öğrencinin ve eğitim kurumunun bu bölgede yer almasında etkin. Yerli yabancı öğrenciler ile Fransızlar halkının en çok takıldığı bölgelerden olan Latin Quarter’da ekonomik konaklama yapabileceğiniz tesisler var. Şehrin bu bohem kesiminde butik mağazalar, yerel pazarlar, sanat galerileri, şirin kafeler yer alıyor. Paris’te nerede kalınır, biraz daha entelektüel kesimin takıldığı bir yer olsun diyenler bu bölgeyi tercih edebilir.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Europe Saint Severin-Paris Notre Dame ve 3★ Hotel Abbatial St Germain

3. Eyfel Kulesi Çevresi

Paris'te nerede kalınır eyfel çevresi

Birçoğu için Paris demek Eyfel Kulesi demektir. Eğer siz de Paris seyahatiniz boyunca 7. bölgede yer alan Eyfel çevresinde konaklama yapmak isterseniz biraz bütçenizi yüksek tutmanız lazım çünkü bu bölgede yer alan oteller biraz pahalı. Ayrıca bölge yukarıdaki diğer iki bölgenin aksine biraz daha sakin. Eyfel dışında çevrede çok fazla gezi noktası yok. Ama yine de Eyfel’e yakın, hatta Eyfel manzaralı bir tesiste konaklamak isterseniz burası tam size göre.

Bu bölgedeki otel tavsiyem: 5★ Pullman Paris Tour Eiffel

4. Şanzelize

Paris'te nerede kalınır Şanzelize

Şanzelize, Paris’te nerede kalınır yazısında konaklama bölgesi olarak tavsiye edebileceğim bir diğer ikonik yer. Gezilecek yerler deyince nasıl akıllara ilk olarak Eyfel geliyorsa, Paris’te alışveriş denince de akıllara ilk Şanzelize geliyor. Şanzelize Caddesi, Concorde Meydanı, Grand Palais ve Petit Palais gibi şehrin önemli yerlerinin bulunduğu bu 8. bölgede özellikle lüks konaklama seçenekleri ile ünlü. Bölgedeki oteller her ne kadar pahalı ve lüks olsa da indirimleri yakalarsanız uygun fiyatlı tesislerde kalma şansına erişebilirsiniz. Paris’te gezilecek yerlerin bazılarına yürüyerek bazılarına ise bölgede bolca yer alan metro durakları üzerinden ulaşabilirsiniz. Bütçe sıkıntınız yoksa otelinizi bu bölgede ayarlayabilirsiniz.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Elysées Ceramic, 4★ Hôtel Beauchamp, 4★ Hôtel California Champs Elysées ve 5★ Hotel du Collectionneur Arc de Triomphe

5. Gare du Nord

Paris'te nerede kalınır gare du nord

Paris’teki 6 tren istasyonu içerisinde en önemli olanlardan olan Gare du Nord, 10. bölgede yer alıyor. Bu bölgenin en büyük esprisi Londra, Brüksel, Amsterdam gibi önemli Avrupa kentlerine bu tren istasyonu üzerinden ulaşım sağlanıyor olması. Ayrıca Paris Charles de Gaulle Havaalanı‘ndan bu istasyonat RER adındaki trenlerin direkt seferi var. Yani bu bölgeyi tercih ederseniz tek vasıta ile havaalanından otelinize hem ekonomik hem kolay ulaşabilirsiniz.

Son Paris seyahatimde ben de bu istasyon üzerinden Brüksel’e gittiğim için otelimi bu bölgede tercih etmek istedim. Paris’te nerede kalınır araştırması yaptığınızda bu bölgenin pek tekin olmadığı konusunda bilgiler görebilirsiniz. İşin aslı ben bu bölgeyi seçerken biraz tedirgin oldum ama konaklama boyunca hiç bir sıkıntı çekmedim. Üstelik otelimin önünde yer alan otobüs durağı ile şehrin birçok yerine tek seferde kolayca ulaştım. Benzer şekilde hop on hop off otobüsler de buradan geçiyor. Bölgenin en büyük özelliklerinden biri otel fiyatlarının daha ucuz olması. Eğer Paris seyahatinizde trenle diğer Avrupa şehirlerine geçecekseniz bu bölge konaklama için mantıklı olabilir.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 2★ District République, 3★ Gare Du Nord Suede ve 3★ Libertel Gare de L’Est Francais.

6. Bastille

Paris'te nerede kalınır bastille

Fransız İhtilali’nin önemli bölgelerinden olan Bastille, 11. bölgede yer alıyor. Marais’in doğusunda yer alan bu bölge özellikle yeme içme konusunda oldukça zengin. Çağdaş mimari eserlerle çevrili bölgenin meydanı yıl boyunca çeşitli konserlere, gösterilere ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Burası ayrıca genç neslin de en çok takıldığı yerlerden.

Bu bölgedeki otel tavsiyem: 3★ Hotel Alhambra

7. Gare de Lyon

Paris'te nerede kalınır gare de lyon

Paris’teki önemli tren istasyonlarından bir diğer olan Gare de Lyon, 12. bölgede yer alıyor. Toplu taşımanın oldukça kolay olduğu bölge birçok otele ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki metro istasyonları üzerinden şehirde gezip görülecek yerlere kolayca ulaşabilirsiniz. Tren istasyonun olduğu RER durağından ise tek vasıta ile Disneyland‘a kolayca ulaşabilirsiniz. Bölgedeki otel fiyatları merkeze göre daha makul.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Palym, 3★ Hotel Terminus Lyon, 4★ Novotel Paris Gare De Lyon ve 4★ Holiday Inn Paris Gare de Lyon Bastille

8. Montmartre (Ressamlar) Tepesi

Paris'te nerede kalınır montmartre

Paris’in en yüksek ve en eski yerleşim yerlerinden olan Montmartre ya da bilinen adı ile Ressamlar Tepesi, 18. bölgede yer alıyor. Şehrin en romantik yerlerinden, Sacre Coeur Bazilikası‘nın da yer aldığı Montmartre, Renoir, Degas, Picasso gibi ressamları ile ünlü. Amelie ile popüler olan Montmartre, eski ve dar sokakları, şirin binaları ve muhteşem manzarası ile ünlü.

Bölge bu kadar turistik ve popüler olsa da bölegnin turistik noktaları dışında kalan bazı yerleri çok tekin olmayabilir. Ayrıca alt taraflarda, Pigalle durağı çevresinde birçok sex shop vb var. Ayrıca bölge merkezin biraz uzağında kaldığı için ulaşım konusu Paris’te nerede kalınır yazısı boyunca tavsiye ettiğim diğer yerlere nazaran biraz daha zor olabilir. Yine de kendine özgü havası olan bu şirin bölge konaklama için tercih edilebilir.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 4★ Mercure Paris Montmartre Sacré Coeur ve 4★ Hotel Pulitzer Paris

9. Şehir İçi Ulaşım

Paris'te konaklama ulaşım

Paris’te nerede kalınır rehberi boyunca konaklama yapabileceğiniz tüm bölgeler hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştım. Hazır konaklamadan bahsetmişken şehir içi ulaşım alternatiflerinden de bahsetmekte yarar var.

Metro: Dünyanın en gelişmiş metro sistemlerinden bir tanesi Paris’te yer alıyor. Şehir genelinde herhangi bir yerden bir yere ulaşım metro ile oldukça kolay. Otelinizi özellikle metro kesişim duraklarından birine yakın seçerseniz seyahat boyunca çok rahat edersiniz. Merkezde gereksiz pahalı bir tesiste konaklamak yerine, merkezin biraz daha dışında kalan ama metro ile ulaşımın kolay olduğu bir tesisi tercih edebilirsiniz.

RER: Banliyo hatları ile metronun bir birleşimi olan bu tren hattı da şehir genelinde oldukça kullanıyor. Havaalanı ya da Disneyland gibi yerlere ulaşımda RER trenlerini kullanabilirsiniz.

Otobüs: Normalde belediye otobüslerini şehir içi ulaşımda çok sık kullanmam ama son Paris seyahatimde cep telefonumda internet paketim olduğu için otobüsleri çokça kullandım. Gitmek istediğim yeri haritadan arattım ve o bölgeye giden otobüs numaralarını öğrendim. Üstelik çoğu yerde metro istasyonuna in çık uğraşmaktansa en yakın otobüs durağı üzerinden bir otobüse atlayarak istediğim yerlere kolayca ulaşabildim.

Hop On Hop Off Otobüsler: Eğer Paris’teki turistik üstü açık otobüsleri kullanırsanız günün çoğu bölümünde bu otobüsleri kullanabilirsiniz. Bu otobüslerin tek dezavantajı belirli rotalar üzerinde ulaşım sağlıyor olmaları. Üstelik akşam saatlerinden sonra otobüs seferleri sona eriyor.

Paris Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Paris otelleri rezervasyon

Paris’te nerede kalınır rehberimizin en önemli ve merak edilen konularından bir tanesi doğal olarak otel fiyatları.

Fiyatlar: Paris’te otel fiyatları Amsterdam ve Roma otel fiyatlarına göre daha uygun ama tabi dikkat edilmesi gereken konular var. Merkeze yakın, 2-3 yıldızlı temiz ve ekonomik bir tesiste 70-100 Euro arasında çift kişilik oda bulabilirsiniz. Yazı devamında tavsiye edeceğim kendi kaldığım oteli ben sezonda, Ağustos ayında, kahvaltı dahil 85 Euro‘ya ayarlamıştım. Eğer konaklama bütçenizi biraz daha arttırma şansınız varsa 150-200 Euro arasına çok merkezi ve güzel oteller bulabilirsiniz. Ama merkezden uzaklaşırsanız gecelik 50-70 Euro‘ya çift kişilik oda bulmanız da mümkün. Bu arada eğer otel rezervasyonunuzu “iptal edilemez” şekilde ayarlarsanız, yani rezervasyonunuzu garantilerseniz günlük “10-30 Euro” arasında ucuza rezervasyon yapabilirsiniz. Eğer programınız kesinse, vizeniz varsa vb risk alıp konaklama maliyetinizi düşürebilirsiniz.

Vergi: Paris’teki otel fiyatlarına %10 KDV dahil. Bu fiyat dışında gecelik kişi başı 1,65 Euro şehir vergisi alınıyor.

Kahvaltı: Paris otellerinde ortalama bir kahvaltı çay, kahve, kruvasan ve reçel vb şeylerden oluşuyor. Otel fiyatlarına kahvaltı dahil ya da hariç olabiliyor. Eğer hariçse basit kahvaltılar için gecelik 5-10 Euro, biraz daha açık büfe tarz kahvaltılar içinse 10-20 Euro arasında para isteniyor. Eğer yanınızda ufak tefek atıştırmalar götürürseniz ya da Paris kafe ve bistrolarında kahvaltı yapmak isterseniz otelinizi kahvaltı hariç ayarlayabilirsiniz. Uğraşmak istemezseniz zaten 4-5 yıldızlı kaliteli tesislerin kahvaltıları biz Türkler için yeterli.

Rezervasyon: Paris’te nerede kalınır yazımızın bir diğer önemli konusu otel rezervasyonu. Ben senelerdir otel rezervasyonumu internetin en güvenilir ve bilindik sitesi olan Booking.com‘dan yapıyorum ve okuyucularıma da bu siteyi tavsiye ediyorum. Bu site ile yapacağınız rezervasyonlarınızı konaklamanıza 24 saat kalıncaya kadar iptal edebilirsiniz, hatta ödemenizi otelde de yapabilirsiniz.

1. Paris Otel Tavsiyem: 3★ Hotel Terminus Lyon

Paris otel tavsiyesi Hotel Terminus Lyon

Paris’te nerede kalınır yazımda ilk otel tavsiyem bir önceki Paris seyahatimde konaklayıp ve memnun ayrıldığım 3 yıldızlı Hotel Terminus Lyon. O seyahatimde balayı tatilinde olacağımız için otel araştırmasına ekstra önem vermiştim. Merkeze yakın, temiz ama ekonomik bir otel aramıştım. Araştırma sonucunda şu an Booking.com’da 2500 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,1 puana sahip 3 yıldızlı Hotel Terminus Lyon otelini seçmiştim. Gare de Lyon Tren İstasyonu‘nun önünde yer alan tesise ulaşım son derece kolay. Otelin hemen önünde metro ve RER durakları var.

Ben çift kişilik odada gecelik 135 Euro gibi bir rakama kalmıştım. Paris’te nerede kalınır yazısını hazırlarken göz attığımda yine benzer fiyatlar gördüm. Fiyat otel fiyatı kalitesine göre kabul edilebilir seviyelerde ama imkanınız varsa erken rezervasyon ile çok daha uygun fiyatlara konaklama yapabilirsiniz. Sonuç olarak biz konaklamadan memnun ayrıldık tekrar Paris’e gittiğimizde ilk göz atacağım otellerden biri burası. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Detaylı otel incelemesi: Paris Otel Tavsiyesi: 3★ Hotel Terminus Lyon

2. Paris Otel Tavsiyem: 3★ Libertel Gare de Nord Suede

Paris otel tavsiyesi Libertel Gare Du Nord Suede Paris

3 yıldızlı Libertel Gare de Nord Suede benim son Paris seyahatimde tercih ettiğim bir otel. Otel Booking.com’da 10 üzerinden 8,4 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip. Son seyahatimde Avrupa turunda olduğum için için otel fiyatlarına dikkat etmem gerekmişti. Bu yüzden tercihimi Gare de Nord Tren İstasyonu‘na yürüyerek 5 dakika uzaklıktaki bu tesisten yana kullandım. Fiyat kadar bu oteli tercih etmemin en büyük nedeni ise otelin bu tren istasyonuna yakın olmasıydı. Havaalanından merkeze ulaşım sağlayan RER trenleri bu gara geliyor. Benzer şekilde Brüksel, Amsterdam ve Londra’ya ulaşım sağlayan trenler de bu istasyondan kalkıyor. Ben Paris seyahatimden sonra trenle Brüksel’e geçtiğim için mümkün olduğunda gara yakın bir otelde konaklayıp bavulla şehirde dolaşmak istemedim.

Ben Ağustos ayında, yani sezonun en yüksek olduğu dönemde kaldım ama çift kişilik oda için kahvaltı dahil gecelik 85 Euro ödedim. Açıkçası hem oda biraz ufaktı hem de kahvaltı da seçenek çok azdı ama otel gayet temizdi. Zaten gece yatmak için gittiğim otelde bu fiyatlara daha fazlasını beklemek haksızlık olur. Otelle ilgili en sevdiğim şeylerden biri otelin önünde yer alan otobüs durağı oldu. Bu durak üzerinden Şanzelize Caddesi ve Ressamlar Tepesi‘e (Montmartre) tek vasıta otobüs ile kolayca ulaşabildik. Hop on hop off otobüs durakları da yine otelin hemen yanında. Kısacası havalanından otelinize kolayca ulaşmak isterseniz, farklı Avrupa şehirlerine trenle gidecekseniz ya da en basit olarak merkeze yakın temiz ve ekonomik otel arıyorsanız bu oteli tercih edebilirsiniz. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Detaylı otel incelemesi: Paris’te Ucuz ve Merkezi Otel Tavsiyesi: 3★ Libertel Gare de Nord Suede

Paris İçin Diğer Otel Tavsiyelerim

Yukarıda adı geçen tesisler benim konaklama standartlarıma uygun otel arayanlar, Paris’te nerede kalınır diyenler için önerebileceğim ilk tesisler. Tabi herkesin konaklama bütçesi bir değil. Bu yüzden Paris’te nerede kalınır yazısına her bütçeye uygun, şehrin en çok tercih edilen otellerini de eklemeye karar verdim. Oteller yıldız sıralamasına göre yapıldı. Rezervasyon öncesinde size uygun gördüğünüz tüm otellerin fiyatlarını kontrol etmenizi öneririm.

2★ Hôtel de Roubaix

Paris otel rezervasyonu Hotel de Roubaix

Booking.com’da yaklaşık 5000 ziyaretçi değerlendirme sonucunda 10 üzerinden 8,5 puan alan 2 yıldızlı Hôtel de Roubaix, şehrin merkezinde, Marais‘te yer alıyor. Burası Paris’teki en iyi fiyat/performans oranına sahip tesislerden. Louvre Müzesi’ne yürüyerek ulaşabileceğiniz gibi çevredeki metro durakları üzerinden her yeri kolaylıkla gezebilirsiniz. Şehrin merkezinde, ekonomik otel arayanlar bu tesise mutlaka göz atmalı. Burası, Paris’te nerede kalınır, biraz ucuz otel olsun diyenler için güzel bir tesis. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ Palym

Paris otel tavsiyesi Palym

3 yıldızlı Palym oteli, Booking.com’da 10 üzerinden 8,5 gibi yüksek bir puana sahip. Gare de Lyon Tren İstasyonu’na 2 dk uzaklıkta yer alan otel ulaşım olarak büyük rahatlık sağlıyor. Metro ve RER ile şehir merkezi ya da Disneyland vb istediğiniz her yere rahatça ulaşmanıza olanak sağlıyor. Otelin odaları biraz ufak ama modern döşenmiş. Zaten yalnızca uyumak için kullanacaksınız. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ Europe Saint Severin-Paris Notre Dame

Paris'te nerede kalmalı Europe Saint Severin Paris Notre Dame

Paris’i en otantik yerlerinden, Latin Quarter‘da bulunan 3 yıldızlı Europe Saint Severin-Paris Notre Dame oteli Booking.com’da 3000’e yapılan değerlendirme sonucunda 10 üzerinden 8,6 gibi yüksek bir puana sahip. Sen Nehri kıyısındaki otel, Paris’in simge yapılarından Notre Dame Katedrali‘ne ise yürüyerek 5-10 dakikalık uzaklıkta yer alıyor. Şehrin bu güzel semtinde, bir nebze ekonomik tesis arayanlar mutlaka bu tesise göz atmalı. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ Hotel Choiseul Opera

Paris otelleri Hotel Choiseul Opera

Marais Bölgesi’nde, Louvre Müzesi’ne yakın bir diğer tesis olan 3 yıldızlı Hotel Choiseul Opera, 10 üzerinden 8,4 gibi yüksek bir puana sahip. Paris’in tam merkezinde yer alan otelin çevresinde birçok metro durağı var. Eğer Paris’in keyfini en iyi şekilde hissetmek istiyorsanız bu tesise mutlaka göz atın. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Novotel Paris Les Halles

Paris otel tavsiyesi Novotel Paris Les Halles

Paris’in merkezinde biraz daha lüks bir tesiste konaklamak isterseniz 4 yıldızlı Novotel Paris Les Halles oteline göz atabilirsiniz. Bu tesis de üstteki otel gibi hem Louvre, Notre Dame gibi şehirde gezip görmeniz gereken çoğu yere yakın hem de otelin dört bir tarafında metro durakları var. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Mercure Paris Montmartre Sacré Coeur

Paris otel tavsiyesi Mercure Paris Montmartre Sacre Coeur

4 yıldızlı Mercure Paris Montmartre Sacré Coeur oteli, adından anlaşılacağı üzere Ressamlar Tepesi olarak bildiğimiz Montmarte semtinin eteklerinde yer alıyor. Dar sokakları, rengarenk evleri, butikleri ve kafeleri ile ünlü olan bölgeyi yürüyerek gezebilirsiniz. Buradan şehrin diğer gezilecek yerlerine ulaşmak çok kolay değil ama özellikle Montmartre’de konaklamak isteyenler Booking.com’da yaklaşık 2000 değerlendirme sonucunda 10 üzerinden 8,4 puan bu tesisi tercih edebilirler. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Hotel Saint Petersbourg Opera

Paris otel tavsiyesi Hotel Saint Petersbourg Opera

Paris’te nerede kalınır rehberinde tavsiye ettiğim otellerin ziyaretçi değerlendirme puanlarına önem veriyorsanız bu otel sizlik olabilir. Booking.com’da 10 üzerinden 8,9 gibi muazzam bir değerlendirme puanı olan 4 yıldızlı Hotel Saint Petersbourg Opera tesisi 9. bölge olan Opera’da yer alıyor. Opera Garnier ve La Madeleine Kilisesi gibi önemli gezi noktalarına yakın olan otel merkezde tercih edilebilecek güzel yerlerden. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5★ Hotel du Collectionneur Arc de Triomphe

Paris otel fiyatları Hotel du Collectionneur Arc de Triomphe

Paris’te nerede kalınır yazısında son otel tavsiyem konaklama bütçesi yüksek olan gezginler için. Paris’in dünyaca ünlü alışveriş caddesi olan Şanzelize‘ye 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan 5 yıldızlı Hotel du Collectionneur Arc de Triomphe Art Deco tarzına sahip. 10 üzerinden 8,1 puana sahip tesiste ayrıca SPA alanı ve fitness merkezi gibi bölümler de var. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Paris’te nerede kalınır rehberi boyunca Paris’te konaklama yapabileceğiniz tüm bölgeler hakkında bilgiler, dikkat etmeniz konular ve konaklama için birbirinden güzel otel tavsiyelerime yer verdim. Paris geziniz sırasında ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri; Paris gezi rehberi, Paris gezilecek yerler, Paris’te yapılacak şeyler, Paris ulaşım rehberi ve Paris alışveriş rehberi başlıklı yazılarımda okuyabilirsiniz.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

10 Yorum

 1. tesekkurler Sami bey, evet evet oyle yapmayi dusunuyoruz, arabayi otelin parkina birakip heryere metroyla giymeyi dusunuyoruz 🙂 ilk defa buyuk bir sehirde metroya bincez insaAllah kaybolmayiz 🙂
  arac sadece oturdugumuz yerden parise kadar gitmek icin… 5bucuk saat ve en uygun arabaylaydi 🙂
  cok tesekkur ederim

 2. SAMİ BEY MERHABA SİTENİZDEN ÇOK YARALANDIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
  CDG HAVALANINDAN NOVOTEL CENTRE TOUR EYFELE (61 QUAİ DE GRANELLE YE )(DECUVERT KART ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM 1 HAFTA KALACAĞIM)NASIL GİDEBİLİRİM .BİLGİ VEREBİLİRİMİSİNİZ
  TEKRAR ÇOK TEŞEKKÜRLER

 3. Iyi gunler Sami bey, oncelikle bu yazilari, fikrinizi, dusuncelerinizi bizlerle paylastiginiz icin tesekkur ediyorum cok yardimci oldunuz… biz fransada yasiyoruz ve 2 haftaya ilk defa gidicez Paris’e 2 gunlugune… Hotel de Venise‘ de kalicagiz insaAllah. Sizin kaldiginiz otelde cok guzel firsatlar var bu aralar ama otopark olmadigi icin degistirdik malesef… karisikmi Paris ? yani otelden monumentlara gitmek zor mu ? o kadar karisik duruyor ki haritalarda… 🙂

  • Rukiye Hanım merhabalar,

   Hotel Venise, hem konum hem de ziyaretçi puanı bakımından güzel bir tesis. Otelinizin konumu hem merkezi hem de metro istasyonlarına Gare de Lyon tren istasyonuna yakın. Ulaşım konusunda benze sıkıntı çekmezsiniz. Ben yurt dışı gezilerimde araç kullanmıyorum işin aslı. Hatta ben olsam Paris gibi metronun çok işlevsel olduğu yerlerde araba kullanıp trafik ve otopark stresine girmezdim ama yine karar sizin. Bence aracınızı otel otoparkında bırakın alın metro biletinizi kafanız rahat dolaşın 🙂

 4. Sami Bey biz bu Cuma sabahı Paris’e seyahat edeceğiz. 18 avenue Gobelins adresindeki Hotel Garance‘a rezervasyonumuzu yaptık, lokasyonu merkeze, metroya ve ziyaret edilecek noktalara yakın görünüyor. Yorumunuz olur mu?

  • Tuğba Hanım merhabalar,

   Otelinizin yeri gayet merkezi gözüküyor. Hemen yanında Les Gobelins Metro İstasyonu var, bu yüzden Paris geziniz boyunca ulaşımda çok rahat edersiniz. Booking.com’da yapılan 700 değerlendirme sonucunda 10 üzerinden 8 gibi güzel bir ziyaretçi puanına da sahip. Eğer oda fiyatları da uygunsa gayet güzel bir seçim olmuş. Paris’te eğlenceli vakit geçirmenizi dilerim.

 5. Bir tur şirketine bağlı kalmadan, kendi kendine seyahat planlayanlar için siteniz dört dörtlük bir kaynak, günlerdir birçok yazınızı ve tavsiyenizi okudum, faydalandım. Teşekkür ediyorum.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın