Passeig de Gracia Barselona
Passeig de Gracia Barselona

Etkileyici Modernista binalarının sıralandığı Passeig de Gracia, Barselona’nın en önemli caddelerinden biridir. Orijinal binaları ve şık mağazalarıyla Eixample Bölgesi’nin ana caddesi olan yer Katalonya’nın Şanzelize’si olarak bilinir.

Şehrin ünlü meydanlarından Plaça de Catalunya’nın kuzeybatısından başlayan, göze çarpan bulvarın günümüzdeki halini alması 1827 yılında planlanmıştır. Bir zamanlar şehri Gracia Köyüne bağlayan cadde boyunca; Gaudi’nin nülü yapısı La Pedrera (Casa Mila), Casa Batllo, Casa Lleo Morera, Casa Amatller gibi Barselona’nın en dikkat çekici binalarını görebilirsiniz. Ünlü yapıların dışında günümüzde Passeig de Gracia üzerinde Chanel, Hermes gibi uluslar arası markalar dışında Zara, Mango gibi ünlü İspanyol markalarına ait birçok mağaza ve modaevi bulabilirsiniz.

Caddedeki aydınlatma direkleri ve banklar farklı tasarımları ile dikkat çeker.

Passeig de Gracia 3
Passeig de Gracia, Barselona

Ulaşım

“Passeig de Gracia” metro durağında inerek caddeyi gezebilirsiniz.

Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın