Philadelphia'da Nerede Kalınır

Amerika Birleşik Devletleri’nin beşinci, Pennsylvania Eyaleti’nin en büyük kenti Philedelphia turistler için de son derece ilginç bir destinasyon. Washington ile beraber Philadelphia şehri ülkenin tarihine bir yolculuk yapmak isteyenler için en önemli şehirlerden.

Eski ile yeninin çekici bir harmanı olan kent Philadelphia gezilecek yerler yazısında detaylarıyla belirttiğim turistik atraksiyonlarıyla gezginlerin canının sıkılmasına izin vermiyor. Philadelphia’da nerede kalınır yazısında ise bu şehre yapacağınız gezide, seyahat amacınıza göre, hangi bölgelerde kalabileceğinizden otel alternatiflerine kadar bilgi vermek istiyorum. Umarım seyahatinizde faydalı olur.

Philadelphia’da nerede kalınır yazısında neler bulacaksınız?

Philadelphia’da nerede kalınır?

Philadelphia'da Nerede Kalınır oteller

Philadelphia’da kalınacak yerlere geçmeden önce bu şehri gezmek isteyenler için kentin toplu taşıma sisteminden de kısaca bahsetmek istiyorum.

Kentin ulaşımını sağlayan SEPTA ülkenin en büyük beşinci toplu taşıma sistemi. Otobüs, metro ve tren hatlarının birleşimi olan sistem sayesinde şehrin en ücra köşelerine bile hızlı ve rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer gezme alanınız çok geniş değilse bisiklet de keyifli ve rahat bir seçim olabilir.

Şehri gezmek için SEPTA’nın Independence Pass’ını alırsanız 24 saat boyunca bu ağa ait her türlü toplu taşıma aracını limitsiz kullanabilirsiniz ve günlük ücreti 12 USD.

Philadelphia’da nerede kalınır sorusuna bölgesel olarak cevap vermek gerekirse turistik bir gezi için merkezi konumda 3 bölge önerebilirim.

Philadelphia da Nerede Kalınır konumları

1. Old City

Tarihi yapıları görme amacıyla kenti geziyorsanız Old City denilen, Bağımsızlık Parkı etrafındaki şehrin ilk kurulduğu bölge sizin için ideal. Bu bölge aynı zamanda şehrin alışveriş, yeme içme ve eğlence anlamında da merkezi. Öte yandan, kentte konaklamanın en pahalı olduğu bölge de burası.

2. Society Hill

Philadelphia da Nerede Kalınır Society Hill

Old City’ye komşu ve hemen güneyinde Society Hill Bölgesi ise hem merkeze ve turistik atraksiyonlara yürüme mesafesinde hem de biraz daha sakin. Özellikle Washington Meydanı çevresinde yoğun olmak üzere bu bölgenin tamamında yeme içme ve alışveriş olanakları da zengin.

3. Batı Washington Meydanı

Philadelphia otel tavsiyesi Batı Washington Meydanı

Society Hall’ın batısında yer alan bölge de yine merkezi bir konumda ve burada saydığım diğer iki bölgeye kıyasla daha sakin. Şehrin biraz daha bohem bölgesi de diyebilirim. Fiyat açısından da diğer iki bölgeye göre daha uygun.

Philadelphia’da nerede kalınır yazısı için şehrin en merkezi yerindeki üç bölgeden bahsettim ancak bu bölgeler dışında da konaklama mümkün. Hatta fiyat açısından çok daha uygun olacağı için biraz daha lüks seçeneklere de yönelebilirsiniz. Ki yazının en sonunda bu bölgeler dışında kendimin de konakladığı oteli tavsiye edeceğim.

Philadelphia’da Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Philadelphia’da nerede kalınır konusunu düşünmeden önce fiyatlarla ilgili de kısaca bilgi vereyim. 3 veya 4 yıldızlı, çok şık olmasa da temiz ve konforlu bir otel arıyor ve konumunun da merkezi olmasını istiyorsanız gecelik kişi başı 100 USD’yi gözden çıkarmalısınız. Tabii eğer iki kişi konaklayacaksanız çok küçük bir fiyat artışı oluyor ama toplam ücret ikiye bölündüğü için daha uyguna geliyor. Bazı fedakarlıklarda bulunabilirseniz (konum veya yıldız sayısı gibi) bu fiyatın çok daha altına seçenekler de bulabilirsiniz.

Rezervasyonu booking.com üzerinden yapmanız halinde sitenin veya otellerin sağladığı dönemsel indirimlerden veya farklı promosyonlardan da faydalanabilirsiniz.

Philadelphia’da Konaklama Yapabileceğiniz Otel Tavsiyelerim

Booking.com

4★ Kimpton Hotel Monaco Philadelphia (Old City’de)

Kimpton Hotel Monaco Philadelphia

Chesnut Caddesi’nde yer alan Kimpton Hotel Monaco hem iş hem de turistik seyahatlerde tercih edilebilecek bir otel. En önemli artısı lokasyonu demek isterdim ama otelde bundan daha fazlası da var.

Restoranı özellikle beğenilen Kimpton Hotel Monaco teras katındaki barı da manzarasıyla dikkat çekiyor. Old City’deki turistik yerlere yürüme mesafesinde olsa da toplu taşıma ile şehri gezmek isteyenler için metro durağı 200 metre mesafede.

Fiyatı diğer seçeneklere kıyasla biraz daha yüksek, gecelik 400 – 450 USD seviyesinde ancak booking.com memnuniyet oranı da 9,1 ile hayli yüksek. Oteli bütçesi elveren ve şehirde ulaşım konusunda zaman kaybetmek istemeyen gezginlere öneririm.

  • Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Wyndham Philadelphia–Historic District (Old City’de)

Orlando'da nerede kalınır Wyndham Grand Orlando Resort Bonnet Creek

Arc Caddesi’nde yer alan Wyndham Philadelphia Oteli Philadelphia Ulusal Parkı ve içindeki tarihi yapılara da yürüyerek 5-10 dakikalık bir mesafede yer alıyor. Wyndham Oteller Zinciri’nin bir üyesi olan otel kurumsal bir firmanın marka güvenilirliği ve sadakat programı olanaklarından da faydalanmanızı sağlıyor.

Otelde bir restoran da var, menüsü biraz kısıtlı olsa da konumu çok merkezi olduğu için yeme içme konusunda sıkıntı yaşamanız mümkün değil. Metro istasyonuna 250 metre mesafedeki otel Old City’deki 4 yıldızlı alternatifler arasında gecelik 200–250 USD fiyat seviyesiyle öne çıkıyor.

  • Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Hotel Sheraton Philadelphia Society Hill  (Society Hill’de)

Philadelphia Sheraton otel rezervasyonu

One Dock Caddesi’nde Hotel Sheraton’da şehri gezmekten arta kalan zamanlarınızda değerlendirebileceğiniz bir fitness merkezi ve yüzme havuzu da var.  Oteldeki restoranlar ve cafeler her beğeniye hitap ediyor.

Konumu ise tarihi şehir merkezine yürüyerek 5-10 dakikalık bir mesafede ayrıca 400 metre yakınında da bir metro istasyonu yer alıyor. Hem şehir merkezinde gezmek, hem de Society Hill gibi sakin bir bölgede konaklamak isteyenlere tavsiye ederim. Otelin gecelik fiyatı ise 200–250 USD fiyat aralığında değişiyor.

  • Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ Penn’s View Hotel Philadelphia (Old City’de)

Philadelphia Penns View Hotel

North Front Caddesi’nde yer alan Penn’s View otel, Philadelphia’da nerede kalınır yazısında tavsiye ettiğim oteller arasında Philadelphia Ulusal Parkı’na da en yakın otel konumunda. Yürüyerek birkaç dakikada ulaşabileceğiniz tarihi yapılar dışında herhangi bir yere gitmek istediğinizde de metro istasyonu 150 metre mesafede.

Antika mobilyalarla zarif bir şekilde dekore edilmiş otelin kendisi de eski bir binada yer alıyor. İçerisinde fitness salonu da olan otelin restoranı konuklar tarafından beğeniliyor.

Old City’deki seçenekler arasında 120–180 USD fiyat aralığı ile temiz ve konforlu bir oteli bulabileceğiniz en iyi fiyat seviyesinde, ki fiyatlara diğer otellerde dahil olmayan kahvaltı dahil.

  • Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ Morris House Hotel (Batı Washington Meydanı Bölgesi’nde)

Philadelphia konaklama Morris House Hotel

Metro istasyonuna 250 metre mesafede yer alan Morris House Hotel’den Eski Şehre ve oradaki tarihi yapılarak yürüyerek 10-15 dakikada ulaşmanız da mümkün. Eski klasik Amerikan tarzı bir binada yer alan otelin dekorasyonu da son derece zarif.

İsterseniz kahvaltınızı alabileceğiniz, isterseniz yemek de yiyebileceğiniz otel içerisindeki restoran uygun havalarda bahçede de servis veriyor. Ayrıca otel çevresinde de cafe veya restoran tarzında pek çok yeme içme seçeneği var.

Gecelik fiyat seviyesi 180–230 USD aralığında değişen Morris House Hotel temiz ve konforlu ama aynı zamanda şık bir konaklama isteyenlere önerebileceğim bir seçenek.

Oda fiyatlarına iyi bir kahvaltı da dahil. Booking.com müşteri memnuniyet puanı 9,2 gibi çok yüksek bir puan alan otel benim için de Philadelphia’da nerede kalınır yazısındaki en iyi seçenek.

  • Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ Alexander Inn (Batı Washington Meydanı Bölgesi’nde)

Alexander Inn Philadelphia

Metroya 200 metre mesafede yer alan Alexander Inn otelinden tarihi ve turistik yapılara yürüyerek de ulaşmanız mümkün. Otel tarihi bir binada yer alıyor ancak dekorasyonu da son derece sade ve zevkli. Menüsü çok geniş olmasa da otelde bir restoran da yer alıyor ancak Alexander Inn’in yer aldığı bölgede yeme içme ve alışveriş açısından onlarca başka seçenek de var.

Gecelik fiyat seviyesi 100–150 USD aralığında değişen oteli merkezi yerlere yakın olmak isteyen ancak bütçesi de çok yüksek olmayan gezginlere tavsiye ederim.

  • Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ La Reserve Bed And Breakfast

gent Bourgoyen-Ossenmeersen Nature Reserve

Hani Amerikan filmlerinde gördüğümüz evler vardır, kırmızı tuğladan yapılmış bitişik nizam 2 katlı müstakil evler… İşte Pine Caddesi’ndeki La Reserve Bed And Breakfast bu tarz bir binada yer alıyor.

Amerika’da olduğunuzu hissettirecek bir atmosferde kalmak istiyorsanız bu oteli şiddetle tavsiye ederim ki ben de Philadelphia seyahatimde burada kalmıştım. Otelin Philadelphia’da nerede kalınır yazısında bahsettiğim diğer otellere göre dezavantajı;

Eski şehir ve tarihi yerlere biraz daha uzak olması. Ancak birkaç dakikalık yürüme mesafesinde metro istasyonu var ve biraz uzak dediysem de hala yürüyerek şehir merkezine gidebileceğiniz bir konumda. Otelden Ulusal Özgürlük Meydanı’na yürüyüş 20-25 dakika sürüyor.

Avantajı ise;gecelik 100 – 150 USD seviyesinde fiyat aralığına göre bulabileceğiniz en şık dekore edilmiş, temiz ve konforlu ve booking.com konuk memnuniyet puanı 9,2 gibi yüksek bir seviyedeki tek otel olması.

La Reserve Bed And Breakfast Oteli’nde oda fiyatlarına kahvaltının da dahil olduğunu, ve kahvaltının gayet zengin olduğunu da belirtmeliyim.

  • Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Philadelphia’da gezip görülmesi gereken tüm önemli yerlerle ilgili bilgileri Philadelphia gezilecek yerler başlıklı yazımda bulabilirsiniz.

Gezmeyi sevdiği kadar, gezdiği yerleri anlatmayı da sever. www.gezipgordum.com

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın