Piazza della Repubblica Florence

Piazza della Repubblica, Floransa’nın ünlü meydanlarından biridir. Floransa’da alışveriş denilince akla gelen ilk yerlerden biri bu meydandır ve birçok ünlü mağazanın yanı sıra irili ufaklı butik de burada görülebilir. Şehirdeki merkezi tren ve otobüs istasyonu bu meydan yakınındadır. Buradan şehir merkezine yürüyerek ulaşmak mümkündür.

Günümüzde görülen meydan, 1890 yılında düzenlenmiş halidir. Piazza della Repubblica’nın batısında zafer takı bulunmaktadır. Meydanda bulunan en ünlü kafe Giubbe Rosse 20. yüzyıldan itibaren sanatçıların uğrak yeri haline gelmiştir. Doğusundaysa şehrin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Rinascente görülebilir.

Piazza della Repubblica Florence
Piazza della Repubblica, Floransa
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın