Floransa'da görülmesi gereken yerler Piazzale Michelangelo
Piazzale Michelangelo, benim Floransa gezilecek yerler listesindeki favori yerlerimden bir tanesi. Bu noktadan manzarayı seyretmeden şehirden ayrılmayın.

Piazzale Michelangelo, Floransa’nın en ünlü meydanlarından biridir. Floransa gezilecek yerler listesinde yer alan birçok önemli yapıyı bir arada seyredebileceğiniz meydan manzarası ile ünlüdür. Floransa ve çevresine hakim bir noktada yer alarak eşsiz bir manzara sunmaktadır. Özellikle güneşin doğuş saatinde bu olayı izlemek isteyenlerin ziyaret ettiği bir yerdir.

Piazzale Michelangelo 19. yüzyılda düzenlenmiştir ve ismini aldığı ünlü sanatçının heykelleri burada görülebilir. Bu meydanda hediyelik eşya satan dükkanları görmeniz ve tur otobüsleri ile düzenlenen gezilere katılmanız tavsiye edilir.

Meydana Ulaşım

12 veya 13 numaralı otobüslerden biriyle buraya ulaşabilirsiniz. Ayrıca merkezden kısa sürede taksiyle de rahatça bölgeye ulaşmanız mümkün.

Avatar
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın