Picasso Müzesi Barselona 2
Picasso Müzesi Barselona

Barselona’da yer alan Picasso Müzesi, dünyaca ünlü ressam Pablo Picasso’nun ilk çalışmalarının sergilendiği tüm dünyadaki en önemli ve büyük koleksiyona sahiptir. Picasso henüz 10 yaşındayken, etkileyici sanatsal eğilimlerini ortaya koymaya başlamıştır. 14 yaşına geldiğinde, sanatçı ailesiyle birlikte La Coruna kasabasından Barselona’ya taşınmıştır.  

Picasso Müzesi, 1963’te Picasso’nun yakın dostu Jaime Sabartes’in bağışladığı eserler ile kurulmuş; 1968’deki ölümünün ardından Picasso’da birçok önemli eseri müzeye bağışlamıştır.

Carrer Montcada üzerindeki beş ortaçağ yapısında yer alan müzede sanatçının gençliğinden olgun yaşlarına uzanan değişiminin göz önüne serildiği yaklaşık 4000’e yakın eseri inceleyebilirsiniz. Müze, Picasso’nun okul öncesi çizimleri ve aile üyelerini resmettiği güçlü portrelerinden Mavi ve Pembe dönemlerine ait seçme eserlerine kadar ziyaretçilere aslında kendini keşfetmeye çalışan sanatçıyı keşfetme fırsatı tanır.

Picasso Müzesi (Museu Picasso)
Picasso Müzesi (Museu Picasso)

Picasso Müzesi’nde yer alan önemli eserler arasında; Hombre Con Boina, Autorretrato con Peluca, Ciencia y Caridad, Menu de Els Quatro Gats, Margot&La Nana, El Loco, Arlequin, Caballo Corneado, Hombre Sentado ve Las Meninas Serisi bulunur.

Picasso Müzesi, Barselona
Picasso Müzesi

Müzede Picasso’nun tanınmış tablolarının olmayışından ve kübist stilinin de çok az yansımasından dolayı kimi ziyaretçiler hayal kırıklığı uğrayabilse de eğer müze ve sanat galerilerine ilgi duyuyorsanız bu dünyaca ünlü müzeyi Barselona gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Picasso Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Carrer Montcada 15-23, Barselona
  • Ulaşım: “Jaume I.” Metro durağında inerek müzeye ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Bilgileri: Salı-Pazar 10.00-20.00. Her ayın ilk Pazar günü ücretsiz.
  • Giriş Ücretleri: Giriş 9 Euro
  • Web: www.museupicasso.bcn.cat

Barselona Şehir Merkezi Otelleri

Şehir merkezinde yer alan otellerin konumlarını alttaki harita üzerinde inceleyebilirsiniz. Gösterilen fiyatlar bugüne ait gecelik konaklama ücretleridir. Oteller hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için fiyat kutularına tıklayabilirsiniz. Booking.com

Barselona'daki En Popüler Turlar

1 Yorum

  1. Ziyaret Bilgisi Güncel:
    Collection + exhibition Mythologies € 11
    -Tuesday to Sundays: 9am to 7pm* (including holidays)

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın