Ana sayfa Harita Prag Gezilecek Yerler Haritası (Google Maps)

Prag Gezilecek Yerler Haritası (Google Maps)

Prag haritası daha doğrusu Prag gezilecek yerler haritası Google Maps üzerinden oluşturduğum interaktif bir harita. Harita üzerinde Prag gezilecek yerler başlıklı yazımda anlattığım şehirde gezip görmeniz gereken tüm önemli yerlerin ve Prag’da nerede kalınır başlıklı yazımda anlattığım otel tavsiyelerimin konumlarını bulabilirsiniz.

Sayfa boyunca haritanın hem Google Maps görünümünü hem de .jpeg resim formatını bulabilirsiniz. İnternetin olduğu yerlerde Google haritasını kullanarak seyahat planınızı yapabilirsiniz. .jpeg resim formatını ise çıktı alarak ya da akıllı telefonunuza resim dosyası olarak kaydederek gezi boyunca kullanabilirsiniz.

Prag Haritası (Google Maps)

Google haritalar ile oluşturduğum Prag haritası üzerindeki ikonlara tıklayarak nokta hakkında bilgi alabilirsiniz. Kırmızı yuvarlak içinde numaralarla simgelenen yerler şehrin bana göre gezip görülmesi gereken en önemli noktaları. Gri yuvarlak noktalar diğer gezi noktalarını, Mavi yatak ikonuna sahip yerler ise Prag’da nerede kalınır başlıklı yazımda bahsettiğim otel tavsiyelerimin konumlarını simgeliyor. Dilerseniz harita üzerindeki ikonlara tıklayıp otellerin booking.com sayfalarına ulaşıp fiyat bilgisi alabilir ya da rezervasyon yapabilirsiniz.

Prag Haritası (Resim Formatı)

Prag gezilecek yerler Google haritasını mobil cihazlarda incelemek zor olabiliyor. Ayrıca yurt dışında cepten internet erişiminin de sıkıntılı olduğunu unutmamak gerek. Bu yüzden üstteki Google haritasını Prag seyahat planlamanızı yaparken kullanabilirsiniz. Gezi boyunca bu haritayı kullanmak isterseniz altta haritanın resim formatını bulabilirsiniz. Prag haritası A3 ebatında. Görseli bilgisayarınıza kaydedip A4‘e çıktı alırsanız en azından önemli yerlerin konumlarını kabaca bilirsiniz. Bunun yanında alttaki görsele tıklayıp yeni sekmede açılan görseli cep telefonlarınıza fotoğraf olarak kaydedip seyahat boyunca haritadan faydalanabilirsiniz.

prag haritası
Prag Haritası

Haritayı büyük boy incelemek için görselin üzerine tıklayın. Cep telefonunuza kaydetmek için görselin üzerine tıklayın, yeni açılan sekmede harita üzerine basılı tutun, açılan ekranda “Görüntüyü Kaydet” derseniz harita galeriye kaydoluyor.

Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın