Prag gezilecek yerler Ulusal Müze

Ulusal Müze, Prag‘ın Vaclav Meydanı’na hakim bir konumda bulunan müzedir. Prag gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alan müze, 1890 yılında yapılmıştır. Neo Rönesans mimari etkileri kullanılarak yapılan bina Josef Schulz tarafından tasarlanmıştır. Müzenin girişindeki rampa kısmın etrafı alegorik figürlerle süslüdür.

Geçici sergilerin de olduğu Ulusal Müze’de mineraloji, arkeoloji, nümizmatik ve tabiat tarihi temalı koleksiyonlar görülebilir. Bu koleksiyonların çoğu Bohemyadan’dır. Müze içerisinde Çek bilim adamı, yazar ve sanatçıların büst ve heykelleri de mevcuttur. Müze kapsamlı bir yenileme çalışması geçirmektedir ve çalışmanın 2015 yılında biteceği düşünülmektedir.

Prag Ulusal Müze Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Václavské náměstí 68, 115 79 Praha 1
  • Ulaşım: Muzeum metro istasyonundan buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Ulusal Müze 2015’e kadar yenileme çalışmaları nedeniyle kapalıdır. Yeniden açılana kadar her gün 10:00 – 18:00 arasında Vinohradska No:1’de ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Giriş bedeli 150 Çek Kronu’dur.
  • Web sitesi: http://www.nm.cz/

Prag Şehir Merkezi Otel Fiyatları

Booking.com
Avatar
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın