Rahmi M. Koç Müzesi
Rahmi M. Koç Müzesi

Otel fiyatlarını incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Rahmi M. Koç Müzesiİstanbul gezilecek yerler listemizdeki önemli müzelerden biridir. Türkiye’nin ilk iş dünyası için tasarlanmış müzesi olan Rahmi M. Koç Müzesi, 1994 yılında çapa, zincir, demir üretimi yapılan yer anlamına gelen Lengerhane binasında kurulmuştur.

İş adamı Rahmi Koç’un desteği ile kurulduğu için bu adı alan müzenin inşa edildiği yapı III. Ahmed döneminde yapılmıştır ve son yenileme çalışması 1991’de Koç tarafından yapılmıştır. Zaman içerisinde müze koleksiyonu zenginleştikçe müze genişletilmiştir. Yaklaşık 13.000 metrekare alan üzerine kurulu olan müze, Hasköy Tersanesi ve açık hava kısmından oluşmaktadır.

Rahmi M. Koç Müzesi
Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul

Müzede uçak ve gemi parçaları, ulaşım, iletişim alanında kullanılan cihazlar, tarım ve su altı ürünleri görülebilir. Rahmi M. Koç Müzesi’nde askeri uçak, denizaltı, gemi, tramvay, araba, tren, vagon, buharlı otomobil gibi birçok tarihi ve değerli eser görülebilir. Müze içerisinde bir Fransız restoranında dinlenebilirsiniz. Ayrıca çocuklar için ayrılmış kısımlar da bulunmaktadır.

Rahmi M. Koç Müzesi denizaltı
Denizaltı, Rahmi M. Koç Müzesi , İstanbul
Rahmi M. Koç Müzesi otobüs
Rahmi M. Koç Müzesi

Rahmi M. Koç Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Piri Paşa Mah. Hasköy Cad. No:5 34050 Beyoğlu İstanbul
  • Ulaşım: Hasköy ve Kırmızı Minare yönünden gelen otobüslerden biriyle buraya ulaşabilirsiniz. Tramvayla Edirnekapı ve Topkapı duraklarından, metrobüsle Halıcıoğlu durağından buraya gelmeniz mümkündür.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Müze Salı – Cuma 10:00 – 17:00, Cumartesi – Pazar, 1 Ekim – 31 Mart 10:00 – 18:00, 1 Nisan – 30 Eylül 10:00 – 19:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 14, indirimli bilet 6 Lira’dır.
  • Web sitesi: http://www.rmk-museum.org.tr/default.aspx
  • Notlar: Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri dönemsel olarak değişebilir. Güncel bilgiler için lütfen internet sitesini kontrol edin.
PAYLAŞ
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın