Rialto Pazarları Venedik

Rialto Pazarları, şehrin ünlü köprüsü Rialto etrafında kurulan ve taze sebze, meyve, balık gibi ürünlerin satın alınabileceği pazarlardır. Erberia, Venediklilerin yüzyıllardır taze sebze meyve alışverişini yaptığı pazardır. Bu pazarda farklı ülkelerden gelen baharat çeşitleri de bulunabilir. Balık almak ya da deniz ürünlerini görmek isterseniz Pescheria’ya gitmelisiniz. Bu pazarda tezgahlar öğlen toplandığı için sabah erken saatlerde gitmeniz tavsiye edilir.

Rialto pazarları kurulduğu döneme göre eski ihtişamını yitirse de hala ziyaretçi çekmektedir. O ihtişamlı günlerinde “Avrupa’nın Pazarı” namına sahip olan pazar alışveriş yapmayacaksanız bile renkli görüntüleri ve otantik ortamı nedeniyle görülmeye değerdir.

Rialto Pazarları

Rialto Pazarları Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Sestiere San Polo, 30125, Venezia
  • Ulaşım: Rialto istasyonundan buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Rialto Erberia (Sebze & Meyve Pazarı) Pazartesi – Cumartesi 12:30’a kadar, Pescheria (Balık Pazarı) Salı – Cumartesi öğlene kadar ziyaret edilebilir.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın