Ana sayfa Galeri Roma’da Gezilecek En Güzel 20 Yer (Foto Galeri)

Roma’da Gezilecek En Güzel 20 Yer (Foto Galeri)

Avrupa’nın en güzel ve ünlü seyahat noktalarından olan İtalya‘nın başkenti Roma ile ilgili detaylı bilgileri Roma gezilecek yerler, Roma gezi rehberi ve Roma’da nerede kalınır? gibi rehber yazılarımda paylaşmıştım. Peki Roma’nın en güzel 20 yeri hangileri derseniz sizi foto galerimize alalım…

1Kolezyum

Roma denilince akıllara gelen ilk yer şüphesiz Kolezyum. M.S. 72 yılında inşa edilen yapı günümüzde de halen şehrin en önemli simgesi. Kolezyum’un içini gezmek isterseniz bilet almanız gerekiyor. Sezonda yoğun kuyruklar olabiliyor bu yüzden Roma Pass adındaki şehir kartını satın alarak kuyrukları beklemeden Kolezyum’u gezebilirsiniz.

PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

3 Yorum

  1. Sami Bey’e sormussunuz ama site yazarı ve Roma’yı iki kere görmüş biri olarak cevap vermek istedim 🙂 Eğer yol soracak, sipariş verecek, fiyat soracak kadar Ingilizceniz varsa sorun olacağını düşünmüyorum. 🙂

    • Sema Hanım’a katılıyorum 🙂 3-5 temel kelimeyi bildikten sonra dünyanın her yerine gidilebilir diye düşünenlerdenim 🙂 Yeter ki gezi öncesinde güzel bir araştırma yapmış olun. Gezilecek yerler, yapılacak şeyler neler vb temel bilgileri araştırırsanız keyifli ve verimli bir tatil geçirebilirsiniz.

  2. Merhaba sami bey ben ve arkadaşım romaya gitmeyi düşünüyoruz ama İngilizce seviyemiz biraz yetersiz sizce İngilizce bilen biriyle mi gitmek gerekir???

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın