Ana sayfa İtalya Roma Roma Gezilecek Yerler Haritası (Google Maps)

Roma Gezilecek Yerler Haritası (Google Maps)

Roma haritası daha doğrusu Roma gezilecek yerler haritası Google Maps üzerinden oluşturduğum interaktif bir harita. Harita üzerinde Roma gezilecek yerler başlıklı yazımda anlattığım şehirde gezip görmeniz gereken tüm önemli yerlerin ve Roma’da nerede kalınır başlıklı yazımda anlattığım otel tavsiyelerimin konumlarını bulabilirsiniz.

Sayfa boyunca haritanın hem Google Maps görünümünü hem de .jpeg resim formatını bulabilirsiniz. İnternetin olduğu yerlerde Google haritasını kullanarak seyahat planınızı yapabilirsiniz. .jpeg resim formatını ise çıktı alarak ya da akıllı telefonunuza resim dosyası olarak kaydederek gezi boyunca kullanabilirsiniz.

Roma Haritası (Google Maps)

Google haritalar ile oluşturduğum Roma haritası üzerindeki ikonlara tıklayarak nokta hakkında bilgi alabilirsiniz. Kırmızı yuvarlak içinde numaralarla simgelenen yerler şehrin bana göre gezip görülmesi gereken en önemli noktaları. Gri yuvarlak noktalar diğer gezi noktalarını, Mavi yatak ikonuna sahip yerler ise Roma’da nerede kalınır başlıklı yazımda bahsettiğim otel tavsiyelerimin konumlarını simgeliyor. Dilerseniz harita üzerindeki ikonlara tıklayıp otellerin booking.com sayfalarına ulaşıp fiyat bilgisi alabilir ya da rezervasyon yapabilirsiniz.

Roma Haritası (Resim Formatı)

Roma gezilecek yerler Google haritasını mobil cihazlarda incelemek zor olabiliyor. Ayrıca yurt dışında cepten internet erişiminin de sıkıntılı olduğunu unutmamak gerek. Bu yüzden üstteki Google haritasını Roma seyahat planlamanızı yaparken kullanabilirsiniz. Gezi boyunca bu haritayı kullanmak isterseniz altta haritanın resim formatını bulabilirsiniz. Roma haritası A3 ebatında. Görseli bilgisayarınıza kaydedip A4‘e çıktı alırsanız en azından önemli yerlerin konumlarını kabaca bilirsiniz. Bunun yanında alttaki görsele tıklayıp yeni sekmede açılan görseli cep telefonlarınıza fotoğraf olarak kaydedip seyahat boyunca haritadan faydalanabilirsiniz.

roma haritası
Roma Haritası

Haritayı büyük boy incelemek için görselin üzerine tıklayın. Cep telefonunuza kaydetmek için görselin üzerine tıklayın, yeni açılan sekmede harita üzerine basılı tutun, açılan ekranda “Görüntüyü Kaydet” derseniz harita galeriye kaydoluyor.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları
PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

5 Yorum

  1. Emeklerinize sağlık…Bilgiler ve haritalar çok faydalı oldu, neredeyse başka kaynağa ihtiyaç duymadık. Çok teşekkür ederiz.

  2. Yorum ve yönlendirmeleriniz gerçekten çok yardımcı oluyor. İnsanların gezilerini keyifli ve verimli hale getirdiği için çok teşekkür ederiz.

  3. Gerçekten çok ama çok teşekkür ederim, oluşturduğunuz google haritası ile iki günde bütün romayı gezdim bütün tatil boyunca o harita yeterli oldu. Ne kadar teşekkür etsem azdır, haftasonu tatilimi sizin sayenizde çok verimli geçirdim çok teşekkürler 🙂

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın