Roma Pass nedir

Roma Pass sanat ve kültür aktiviteleri, ulaşım gibi hususlarda geçerli olan indirim ile giriş kolaylığı sağlayan karttır. Hem turistlerin hem de Roma yerlilerinin satın alabileceği bir kart çeşididir. Birçok konuda indirim sağlamasının yanı sıra bazı yerlere girişi kolay ve hızlı hale getirmektedir.

Roma Pass Kart Özellikleri

Roma Pass ile ziyaret ettiğiniz ilk 2 müze ya da arkeolojik alan girişi ücretsizdir. Buna müze ya da alandaki sergiler de dahildir. Sonrasında ziyaret edilen müze ya da arkeolojik alanlar için imtiyazlı geçiş sağlamaktadır. Museo della Repubblica Romana e della memoria garibaldina, Museo Bilotti a Villa Borghese, Museo Canonica, Museo delle Mura, Museo Napoleonico and Villa di Massenzio müzelerine ücretsiz giriş imkanı vermektedir.

Ayrıca Roma Pass ile toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Kartınızı geçerli hale getirdiğiniz günden üçüncü günün gece yarısına geçerlidir. Roma Pass’in kabul gördüğü tüm sergi, organizasyon ve düzenlemelerde indirim imkanı sağlamaktadır. Turistler için sağlık hizmeti veren MET Travel Health bünyesinde de indirimli uygulamalar mevcuttur.

Roma Pass paketi ile birlikte  kart, Roma haritası, Roma gezi rehberi gibi ürünler birlikte verilmektedir. Gerekli formu doldurduktan sonra kart aktive edilmelidir ve geçerliliği bundan sonraki üç gündür. Ziyaret edilen ilk yerde ya da kullanılan ilk toplu taşıma aracında aktif edilebilir.

Roma Pass ile genel olarak 45 anıt, müze ve arkeolojik alana indirimli ve hızlı girebilir, toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanıp sağlık hizmetlerinde indirim elde edebilirsiniz. Eğer Roma’da üç gün kalacaksanız 36 Euro karşılığında Roma Pass satın almanız size birçok açıdan kazanç ve kolaylık sağlayacaktır. Roma Pass’e benzer bir diğer seçenek Rome Combo Pass’dir. Bu seçenek ile hem Roma Pass ile yararlandığınız şeylerin yanı sıra Hop on Hop off adı verilen üstü açık otobüsle şehir turuna da katılabilirsiniz.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları
PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

3 Yorum

  1. Merhaba, Öncelikle blogunuz çok faydalı, bir çok bilgi edindim. Çok teşekkürler.
    Roma Pass kart tek kişilik mi yoksa bir kart alıp ortak kullanıla bilir mi ? 3 günlük olduğunu yazmışsınız daha uzun sürelisi var mı ?

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın