San Giorgio Maggiore Venice
San Giorgio Maggiore Kilisesi Venedik

San Giorgio Maggiore, Venedik‘te aynı adı taşıyan ada ve meydanda bulunan bir kilisedir. Şehrin sembollerinden olana bu kilise, iç ve dış mimarisi ile birçok fotoğrafa ve resme konu olmuştur.

16. yüzyıldan yapılan bu manastır ve kilise, Palladio’nun en önemli eserleri arasında bulunmaktadır. Yapımında beyaz renginin ağırlıklı kullanıldığı San Giorgio Maggiore’nun mihrabında Tintoretto imzalı “Son Akşam Yemeği” ve “Manna’nın Dönüşü” isimli iki tane resim bulunmaktadır. Koro kısmının solunda çan kulesine çıkılır. Buradan şehrin muhteşem manzarasını izlemek mümkündür.

San Giorgio Maggiore Kilisesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Isola San Giorgio, Venezia
  • Ulaşım: San Giorgio’ya kanal otobüsüyle ulaşılabilir.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Mayıs – Eylül 09:30 – 12:30 & 14:30 – 16:30, Ekim – Nisan 09:30 -12:30 & 14:30 – 16:30 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Çan kulesine giriş ücretlidir.  Giriş bedeli 3 Euro’dur.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın