San Luigi dei Francesi Roma

Fransa Ulusal Kilisesi olan San Luigi dei Francesi, Roma‘da 1518 yılında kurulmuş olup kilisedeki çalışmaların tamamlanması ise 1589 yılını bulmuştur. Kilisenin sağdan ikinci şapelinde Domenichino’nun (1616-1617) hasar görmüş bazı freskleri yer alırken, soldaki şapelde ise Caravaggio’nun Aziz Matta temalı üç büyük çalışması yer alır.

1597-1602 tarihli eserler, sanatçının ilk dinsel resimleridir. “Aziz Matta’ya Çağrı”, “Aziz Matta’nın Şehit Oluşu” ve “Aziz Matta ile Melek” adındaki bu üç çalışmada da dikkat çekici bir ışık kullanımı vardır. Sanatçının Aziz Matta ile Melek adındaki eserinin ilk çalışması daha önce hiçbir aziz; yaşlı ve yorgun bir adam olarak resmedilmesi nedeniyle geri çevrilmiş ve sanatçının geleneksel bir tarzı benimsemesi istenmiştir.

San Luigi dei Francesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Piazza San Luigi dei Francesi 5, Roma
  • Ulaşım: 70, 81, 87, 116, 186, 492 ve 628 nu, Romamaralı otobüsleri kullanarak kiliseye ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Bilgileri: 10.00-12.30, 16.00-19.00, Perşembe akşamları ziyarete kapalıdır.

Roma'da konaklama yapılabilecek tüm bölgelerle ilgili detaylı bilgileri ve otel tavsiyelerimi Roma'da nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz. Roma'da yer alan tüm otelleri incelemek için tıklayın. Sitedeki tüm Roma yazılarını görmek için tıklayın.

roma konaklama
3★ Hotel Impero, şehir merkezinde güzel ve ekonomik bir otel. Rezervasyon için tıklayın.
rome otel tavsiyesi
4★ Rome Times Hotel, Roma'nın en popüler otellerinden bir tanesi. Rezervasyon için tıklayın.
Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları

PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın