San Marco Müzesi Floransa

San Marco Müzesi, Floransa‘da eski bir manastırda yer alan bir müzedir. Dominik mezhebine ait bu manastır binasının alt katında rahip Fra Angelico, Ghirlandaio ve diğer birçok sanatçının eserleri bulunmaktadır. Bu resimlerden bazıları mezhepler için yapılmıştır. Bu alandaki çalışmalardan en ünlüsü Fra Barteolomeo’nun “Savonarola”dır ve bu resimde bir dönem burada yaşamış olan dindar kişiler betimlenmektedir.

Floransa gezilecek yerler listemizdeki önemli müzelerden olan yapının üst katındaki küçük odaların her birinde farklı ve görülmeye değer freskler vardır. Üst katta görülebilecek en ünlü eser ise Angelico’nun “Annunciation” tablosudur.

San Marco Müzesi
San Marco Müzesi, Floransa

San Marco Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Piazza San Marco, Floransa
  • Ulaşım: 1A, 1B, 6 numaralı otobüslerden biriyle buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Salı – Cuma ve her ayın 1., 3. ve 5. Pazartesi günleri 08:15 – 13:50, her ayın 2. ve 4. Pazarı 08:15 – 19:00 arasında ziyarete açıktır.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 4, indirimli bilet 2 Euro’dur.
Önceki makaleAziz Mark’ın Çan Kulesi
Sonraki makaleMuseo dell’Opera del Duomo
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın