San Miniato al Monte Firenze
San Miniato al Monte Bazilikası, Floransa

San Miniato  al MonteFloransa’daki en yüksek nokta üzerinde bulunan bir bazilikadır. İtalya’daki en güzel kiliselerden biri olan San Miniato al Monte, 13. yüzyılda yapılmıştır. Yeşil ve beyaz mermerlerle kaplı olan bazilikanın inşası ile ilgili bir hikaye bulunmaktadır. Bu hikayeye göre Aziz Miniatus nehir kıyısında vurulduktan sonra bu noktaya kadar tırmanmıştır ve bu noktaya bu nedenle bir dini yapı inşa edilmiştir.

Bazilikanın iç kısmında görkemli freskler vardır. Ayrıca kemerlerin bulunduğu bodrum da oldukça ilginçtir. San Miniato al Monte’nin etrafında mezarlıklar ve anıt mezarlar bulunmaktadır.

San Miniato al Monte interior Florence
San Miniato al Monte, Floransa

Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Via delle Porte Sante 34, Firenze
  • Ulaşım: 12 numaralı otobüsle buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Yaz aylarında 08:00 – 19:30, kış aylarında 08:00 – 12:00 & 14:30 – 18:00 arasında ziyarete açıktır.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın