San Zaccaria Kilisesi Venedik

San Zaccaria, 9. yüzyıldan kalma bir Venedik kilisesidir. Kilisenin adını Aziz Yakup’un babası Aziz Zekeriya’dan aldığı düşünülür. Yapı önceden inşa edilse de zaman içerisinde yenileme ve ekleme çalışmaları yapılmıştır. Çan Kulesi 13. yüzyıl, dış cephesi ise 15. yüzyıldan kalmadır.

Gotik ve klasik Rönesans mimarisi esintilerini taşıyan San Zaccaria’nın yanında bir manastır bulunmaktadır. Eskiden her Paskalya’da dük ve ailesi burayı ziyaret ederdi. Bu sayede San Marco Meydanı genişletilebilmiştir. Kilise içerisindeki önemli eserlerin başında Bellini imzalı “Meryem Ana ve Çocuk İsa Azizlerle” gelmektedir. Kilise yanında Aziz Athanasios Şapeli ve San Tarasio Şapelleri bulunmaktadır.

San Zaccaria Kilisesi, Venedik
San Zaccaria Kilisesi, Venedik

San Zaccaria Kilisesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Campo San Zaccaria, Venezia
  • Ulaşım: San Zaccaria deniz otobüsü durağından bu kiliseye ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Pazartesi – Cumartesi 10:00 – 12:00, 16:00 – 18:00 & Pazar 16:00 – 18:00 arasında ziyarete açıktır.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın