Tarihi binaları, meşhur heykelleri, ihtişam dolu müzeleri, huzur veren nehir kıyıları, bakmaya doyamayacağınız köprüleri ve kuleleriyle Floransa’da bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Şehir Hakkında Genel Bilgi

Rönesans’ın doğduğu yer olarak bilinen Floransa, aynı zamanda tarihe tanık olacağınız nadir şehirlerden birisidir. Michelangelo, Dante Alighieri, Machiavelli ve Loenardo Da Vinci gibi dünyaca ünlü sanatçıların yaşadığı şehir, Unesco’nun Dünya Mirasları Listesi’nde yer alıyor. Kültür, sanat ve mimari açıdan çok önemli değerlere sahip olan şehri Gruppal İtalya Turu ile keşfe çıkabilirsiniz.

Her yerinden sanat ve tarih akan bir şehir: Floransa!

Bu şehirde nereye bakarsanız bakın mutlaka etkileneceğiniz bir mimari ya da sanat eseriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Floransa gezinizin ilk durağı Giotti Kulesi olmalıdır. Dolambaçlı merdivenleri kullanarak çıkabileceğiniz kulenin tepesinden göreceğiniz, muhteşem Floransa manzarası karşısında büyülenebilirsiniz. Kuleden ayrıca Duomo Katedrali’ni ve Toskana bölgesini de görebilirsiniz. Heykellerine hayran olacağınız Signoria Meydanı’nda, Neptün Çeşmesi ve Michelangelo’nun meşhur eserlerine göz atabilirsiniz. Arno nehri üzerindeki Vecchio Köprüsü, antikacıların olduğu caddeler ve San Lorenzo bölgesi görmeniz gereken önemli yerler arasındadır.

Floransa’da ne yenir?

Bu şehirde sadece sanata, tarihe değil lezzetlere de doyacaksınız. Floransa’da mutlaka yemeniz gereken lezzetler; Floransa bifteği, Crostini Toscani (Karaciğer Ezmesi), Lampredotto (İşkembe Çorbası), pizza ve spagettidir. İtalyan mutfağının en önemli lezzetlerini yiyebileceğiniz restoranlar genelde şehir merkezinde yer alır.

Floransa’dan ne alınır?

Şehir gezisinden hatıra kalması için ya da sevdiklerinizi mutlu etmek için Floransa’da alışveriş yapmak, meşhur caddelerinde pahalıya mal olurken hediyelik eşyalar için ara sokakları tercih ederseniz daha az ödeyebilirsiniz. Burada dünyaca ünlü markaları bulabileceğiniz gibi, yerel ürünleri de satın alabilirsiniz. Şehrin ara sokaklarında, antika eşyalar ve sanat eserlerini de çok uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Floransa’da nasıl eğlenilir?

Eğlence hayatı he mevsim hareketli olan Floransa’da dünyanın her yerinden gelen insanları görebilirsiniz. Bu çeşitlilik Floransa’nın gece hayatına da etki etmiştir. Özellikle yazın, nehir kıyısındaki mekanlar, eğlence kulüpleri ve restoranlar Floransa gezinizi unutulmaz kılacaktır.

Floransa Turu için neden Gruppal.com?

Gruppal; Dünya’nın ve Türkiye’nin dört bir yanını keşfetmenizi sağlayan tur fırsatlarına ve birbirinden güzel otel konaklamalarına en uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz tek yer. İnternet ve sosyal medya yoluyla yenilikçi bir anlayışı benimseyen Gruppal sayfalarından tur satın aldığınızda daha az ödersiniz. Popüler şehirlere ve trend güzergahlara birbirinden uygun tur fırsatlarıyla gitmenin yanı sıra her aldığınız tatil için hediye puan kazanır, bir sonraki tatilinizde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Floransa’ya ne zaman gidilir?

Floransa’ya gitmek için en ideal zaman, Nisan ve Ekim ayları arasındaki dönemdir. Bu aylarda kentte rahatça gezebilir, ve güzel havanın tadını çıkarabilirsiniz.

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

1 Yorum

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın