Santa Maria del Carmine Floransa

Santa Maria del Carmine & Brancacci Şapeli, Floransa’da bulunan bir kilise ve kilise içerisinde bulunan bir şapeldir. 13. yüzyılda yapılmıştır. Roma – Gotik mimari tarzı ile inşa edilen kilise, sonrasında birkaç kez yenileme çalışması geçirmiştir. Bu kilise dünyaca ünlü fresklere ev sahipliği yapmaktadır. Brancacci Şapeli için sipariş edilen freskler 15. yüzyılda ressam Masolino tarafından yapılmaya başlanmış, sonrasında Masaccio tarafından bitirilmiştir. Bu fresklerde Aziz Peter betimlenmiştir ve Rönesans sanatçılarına ilham kaynağı olmuştur.

Floransa gezilecek yerler listemizin üst sıralarında yer alan bu kilise ve şapelde ünlü olan diğer bazı kısımlar “Aziz Petrus’un Hastaları İyileştirmesi”, “Türbanlı Kadın”, “Adem ve Havva’nın Cennetten Kovulması”dır.

Santa Maria del Carmine interior
Santa Maria del Carmine, Floransa
Brancacci Şapeli
Brancacci Şapeli, Floransa

Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Piazza del Carmine, Firenze
  • Ulaşım: 11, 36, 37, 68 numaralı otobüslerden biri ile buraya ulaşılabilir.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Kilise Pazartesi ve Çarşamba – Cumartesi 00:00 – 16:30, Pazar 13:00 – 16:30 arasında ziyarete açıktır. Şapel ise Salı günleri dışında her gün 10:00 -17:00, Pazar günleri 13:00 – 17:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Şapel giriş ücreti tam bilet 6, indirimli bilet 4.5 Euro’dur. Kiliseye giriş ise ücretsizdir.
Önceki makaleSan Miniato al Monte Bazilikası
Sonraki makaleUlusal Arkeoloji Müzesi, Floransa
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın