Santiago Bernabeu Stadyumu

Santiago Bernabeu Stadyumu, Madrid‘de yer alan Real Madrid takımına ait futbol stadyumudur. 1947 yılında açılan stadyum 85.000 izleyici kapasitesi ile dünyanın en büyük stadyumlarından biridir. Stadyum ismini eski yöneticisi Santiago Bernabeu Yeste’den almaktadır.

1957, 1969, 1980 Avrupa Kupa final maçları, 2010 UEFA Şampiyonlar Ligi final maçı, 1964 Avrupa Ulusal Kupa ve 1982 FIFA Dünya Kupası maçları da burada oynanmıştır. Stadyumda maç izlemenin yanı sıra rehberli turlara katılmak ve stadyum içerisinde yer alan müzeyi gezmek mümkündür. Müze kısmında Real Madrid futbol takımına ait eşyalar görülebilir.

Stadyum, özellikle erkek gezginlerin Madrid gezilecek yerler listesinde en çok rağbet göstereceği yerlerin başında geliyor. Stadyumda maç ilzeme şansınız olmazsa da mutlaka düzenlenen stadyum turlarına katılın ve dünyanın en ünlü futbol takımının maçlarını oynadığı stadyumu görün. Stadyum içinde yer alan Real Madrid Müzesi’nde de futbol takımının köklü geçmişi boyunca kazandığı tüm kupa ve ödülleri görebilirsiniz.

Santiago Bernabeu Stadyumu
Santiago Bernabeu Stadyumu, Madrid
Real Madrid Museum
Real Madrid Müzesi, Santiago Bernabeu Stadyumu

Santiago Bernabeu Stadyumu Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Paseo de la Castellana 144, Madrid
  • Ulaşım: Santiago Bernabeu metro istasyonundan buraya gelebilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Bilet ofisi Pazartesi – Cuma 15:00 – 21:00 arasında açıktır. Tur ve Kupa Sergisi ise Pazartesi – Cumartesi 10:00 – 19:00, Pazar 10:30 – 18:30 arasında tam bilet 16, indirimli bilet 11 Euro karşılığında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Maç bilet fiyatları 30 Euro’dan başlamaktadır. Biletler maçtan bir hafta önce satışa sunulmaktadır. Stadyum turu + müze ücretini kulübün web sitesinden öğrenebilirsiniz.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın