Santorini Gezilecek Yerler Listesi & En Güzel Plajlar

Santorini gezilecek yerler listesine nereleri eklemeli? Eğlence tutkunu sırt çantalılardan romantik anlar yaşamak isteyen çiftlere, Ege’nin engin maviliklerinin tadını çıkarmayı arzulayanlardan Kiklad kültürünün zenginliklerinin peşinde olanlara kadar pek çok gezgin, Santorini’de tatil yapma hayalleri kuruyor.

Zira ada, yediden yetmişe her yaş grubundan ziyaretçisinin keyif dolu tatil deneyimi yaşamasını mümkün kılacak zengin olanakları bünyesinde barındırıyor. Dolayısıyla gezginlere sadece Santorini gezilecek yerler listesi hazırlamak ve otel rezervasyonu yaptırmak kalıyor. Santorini gezilecek yerler listesi boyunca çok detaylı bilgiler paylaşacağım ama öncesinde şu konulara dikkat;

Nerede kalınır? Fira, Oia, Imerovigli, Kamari, Perissa, Firostefani, Pyrgos ve Akrotiri bölgesi adada konaklama için en uygun yerler. Detayları Santorini’de nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Otel tavsiyesi: Santorini’de yer alan popüler otellerden bazıları: 3★ Dream Island Hotel, 4★ Fileria Suites ve 5★ Astro Palace Hotel & Suites

Santorini Gezilecek Yerler Listesi

Santorini gezilecek yerler harita konum bilgileri, Santorini haritası
Santorini gezilecek yerler haritası. Tıklayarak büyütebilirsiniz. Google Maps’te açmak için tıklayın.

Santorini’de gezip görülmesi gereken yerler ve plajlar:

 1. Oia
 2. Fira (Thera)
 3. Imerovigli
 4. Pyrgos
 5. Firostefani
 6. Kamari
 7. Perissa
 8. Megalochori
 9. Karterádos
 10. Akrotiri
 11. Red Beach
 12. Kamari Beach
 13. Perissa Beach
 14. Perivolos Beach
 15. Ammoudi Beach
 16. Vlychada Beach
 17. Monolithos Beach
 18. Almyra Beach
 19. White Beach
 20. Cape Columbo Beach

1. Oia

Oia Santorini gezilecek yerler

Bazılarına göre Yunanistan’da ziyaret edilebilecek en güzel köylerden biri olan Oia, Santorini gezilecek yerler listesinde sizlere ziyaret etmenizi önereceğim ilk yerleşim bölgesi. Çünkü köy; dar sokakları, mavi kubbeli kiliseleri, gün batımını izlemek için ideal teraslarıyla Kiklad mimarisinin zarafetini yansıtıyor.

Ayrıca çok sayıda alışveriş mekânına, restorana ve kafeye ev sahipliği yapmasına karşın Oia, konuklarına son derece sakin bir atmosferde tatil yapma imkânı tanıyor.

Eskiden Apano Meria adıyla anılan Oia’nın tarih sahnesine ilk çıkışı, 13. yüzyıla denk geliyor. 15. yüzyılda Osmanlı hâkimiyeti altına giren yerleşim, en şaşalı günlerini 19. yüzyılın sonu ile 20. yüzyılın ilk çeyreği arasındaki zaman diliminde yaşamış. Zira bu dönemde köy, güçlü donanması sayesinde Doğu Akdeniz ticaretinde ciddi anlamda söz sahibi olmuş.

Eğer köyün en üst kısımlarına doğru çıkacak olursanız, bir zamanlar ticaret filosunu yöneten kaptanların inşa ettikleri iki katlı evleri inceleyerek o dönemlere dair fikir edinebilirsiniz. Bu evlerden bir tanesinde, zengin koleksiyonu ile gezginleri kendisine çeken Denizcilik Müzesi faaliyet gösteriyor.

Oia’da zaman geçirirken denize girmek isterseniz, köyün hemen aşağısındaki Ammoudi Koyu’na inmenizi tavsiye ederim. Hatta burada dalış yapıp denizin dibinde yatan batıkları görebilirsiniz.

Bir zamanlar değerli yüklerle dolu gemilerin yanaştığı koydaki iskeleden, şimdilerde Thirassia Adası’na yönelik turlar düzenleyen gezi tekneleri kalkıyor. Güneş batarken oluşan enfes manzarayı izlemek içinse Oia Kalesi’nin bulunduğu tepeye çıkabilirsiniz.

Otel tavsiyesi: Bölgede konaklama yapmak isterseniz 4 yıldızlı Fileria Suites adlı tesise göz atabilirsiniz. Tesisi incelemek için tıklayın.

2. Fira (Thera)

Santorini gezi rehberi Fira Thera

Santorini’nin merkezi konumundaki Fira, adanın batı tarafındaki en hareketli yerleşim bölgesi olma özelliğini taşıyor.

Kalderanın dik yamacına inşa edilmiş olduğundan, kasabada zaman geçirmeyi seçen gezginler günün her saati enfes manzaranın tadını çıkarma fırsatı buluyor.

Yolcu gemilerinin sıklıkla uğradıkları limana yalnızca 7,5 kilometre uzaklıktaki yerleşim, özellikle adaya ilk defa seyahat eden gezginlerden yoğun ilgi görüyor. Çünkü tatillerinin her anını dolu dolu yaşamak isteyenleri, adanın bu kesiminde soluk kesen manzaraya ve Kiklad mimarisinin ustalık kokan örneklerine ek olarak canlı bir gece hayatı bekliyor.

1956’da birçok yerleşimi ağır hasara uğratan depremden yara almadan kurtulmayı başaran Fira, konuklarına adanın Venedik ve Osmanlı yönetimlerine girmeden önceki hali hakkında değerli bilgiler sunuyor.

Bu durumdan faydalanıp adanın farklı dönemlerine dair bilgi edinmek isterseniz, rotanızı Santorini Arkeoloji Müzesi’ne çevirebilirsiniz.

Antik dönemlerden Roma zamanına kadar uzanan geniş bir periyoda odaklanmış harika bir koleksiyona sahip kültürel tesise ek olarak Megaron Gyzi Müzesi’ni de gezi programınıza dâhil edebilirsiniz. Böylece Fira’nın deprem öncesi ve sonrası hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Her iki müzeyi gezdikten sonra aralarında Agios Minas, Panagia ton Dominikanidon ve Panagia tou Rodariou’nun da bulunduğu dikkat çekici mimariye sahip dini yapılara yönelebilirsiniz.

Eğer zamanınız yeterince genişse, bir zamanlar Santorini’deki denizcilik faaliyetlerinin merkezi konumundaki Gialos Limanı’nda kalkan tur teknelerinde yerinizi alabilirsiniz. Böylece Nea ve Palia Kameni adacıklarını görme imkânına kavuşabilirsiniz.

Otel tavsiyesi: 4 yıldızlı Santorini Palace, bölgedeki en popüler otellerden bir tanesi.

3. Imerovigli

Imerovigli Santorini'de görülmesi gereken yerler

Fira’nın 3,5 kilometre kadar kuzeyine doğru gidecek olursanız, adada kalderanın manzarasını izlemek için en ideal yerlerin başında gelen Imerovigli’de zaman geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Burası da tıpkı adanın merkezi gibi dik bir yamaca kurulmuş. Hatta mimari açıdan da iki bölge arasında pek bir fark yok. Ancak atmosfer göz önünde bulundurulduğunda Imerovigli’nin Fira’ya göre çok daha sakin olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Imerovigli’nin teraslarında enfes manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Yerel halkın “Ege’ye Açılan Balkon” yakıştırmasını yaptıkları bu geniş teraslar, dış tehlikelere karşı köy halkını uyarmak için inşa edilmiş.

Bu teraslar dışında manzarayı seyretmek ve fotoğraf çekmek için Skaros adlı kayalığın üst kısmına da çıkabilirsiniz. Orta Çağ’da adanın hâkimiyetini ellerine geçiren Venedikliler, 1207 yılında bu kayalığın zirvesine bir kale inşa etmiş. Ancak askeri yapı, 19. yüzyılda kaderine terk edilmiş ve kısa sürede harabeye dönüşmüş.

Imerovigli, aynı zamanda adanın en popüler konaklama bölgeleri arasında sayılıyor. Fira’ya yakın konumu ve sakinliği düşünülünce gerçekten de avantajlı bir bölge profili ortaya çıkıyor.

Çünkü gündüz saatlerinde dilediğiniz an Fira’ya gidip Museum of Prehistoric Thera, Archaeological Museum of Thera, Megaro Gizi, Mati Art Gallery gibi mekânları ziyaret edebilir ve akşam köye geri dönüp manzarası ile baş döndüren restoranlardan birine oturup keyifle akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Otel tavsiyesi: 5 yıldızlı  Honeymoon Petra Villas, bölgede konaklama yapabileceğiniz en güzel, popüler ve kaliteli tesislerden bir tanesi.

4. Pyrgos

Santorini gezilecek yerler Pyrgos

Fira’nın 4,5 kilometre kadar güneydoğusunda ise tarihi atmosferi ile ön plana çıkan, sevimli ve kendi halinde Pyrgos yer alıyor.

Adadaki çoğu yerleşimden farklı olarak köy, doğrudan deniz kıyısındaki bir yamaca değil de biraz daha gerideki tepenin eteklerine kurulmuş.

Ancak bu durum, etkileyici Ege manzarasını seyretmeyi engelleyecek bir durum oluşturmamış. Aksine gastronomik zenginliklerinin de etkisiyle Pyrgos Kallistis, adada düzenlenen turistik gezilerin en önemli duraklarından birine dönüşmüş.

Adının dilimizdeki adı “Kule” anlamına gelen Pyrgos, 19. yüzyıla kadar adanın yönetim merkezi konumundaymış. Hatta köyü yukarıdan gören bir yere çıkıp baktığınızda yerleşim planının da bu durumu destekleyecek şekilde oluşturulduğunu görebilirsiniz.

Çünkü tüm evler, yerleşimin ortasında yer alan Venedik Kalesi’nin çevreleyecek şekilde inşa edilmiş. Haliyle köy, Kiklad stilinden çok Orta Çağ etkisini yansıtan bir yer kimliğine bürünüyor.

Venedik Kalesi, aynı zamanda tarihi dokusu kadar doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Pyrgos’un en çok ilgi gören noktasını oluşturuyor.

13. yüzyılda inşa edilen yapının ardından pek çok gezgin, birbirinden güzel fresklerle süslü Theotokaki Kilisesi’ni ziyaret ediyor.

Tabii siz, Agia Triada’ya da zaman ayırmayı düşünebilirsiniz. Hatta zamanınız varsa köyün 4 kilometre dışında bulunan Hz. İlyas’a adanmış manastırı gezebilirsiniz. Ziyaretleri tamamladıktan sonra ise tüm odağınızı, Pyrgos’un lezzetli şaraplarının üretildiği imalathanelere çevirebilirsiniz.

5. Firostefani

Firostefani Santorini'de gezilecek yerler

Santorini gezilecek yerler listenize eklemenizi şiddetle önereceğim bir diğer büyüleyici güzellikteki yerleşim bölgesi ise Firostefani, yani Fira’nın Tacı.

Adından da kolayca anlayabileceğiniz üzere burası, adanın merkezinin bir uzantısı olarak kurulmuş. Firostefani, manzarası ve mimarisi ile gerçekten de Fira’yı aratmıyor. Üstelik bu yönlerine ek olarak konuklarına uygun fiyatlı konaklama imkânı ve yerel hayatı tüm gerçekliği ile tanıma fırsatı veriyor.

Dar sokaklar, beyaz badanalı evler ve mavi çatılı kiliselerle süslü Firostefani’nin merkezi, adanın zenginliklerini tanımak isteyenleri asla elleri boş göndermiyor.

Üstüne üstlük burada vakit geçirmeyi tercih eden gezginler, Santorini’nin doğal güzelliklerini tanımaya yönelik eşsiz fırsatlarla karşılaşıyor. Siz de bu fırsatların peşine düşmeyi amaçlıyorsanız, Firostefani’ye gittiğinizde öncelikle Ekklisia Theoskepasti yürüyüş parkurunda gezintiye çıkabilirsiniz.

Ardından Parque Naturel Geológico Nacional De Nea Kameni’yi ziyaret edebilirsiniz. Firostefani’den Imerovigli’ye uzanan yolu takip ettiğinizde ise yerel kültürü yansıtan etkileyici koleksiyona sahip bir müzeye dönüştürülmüş olan Agios Nikolaos Manastırı’na ulaşabilirsiniz.

6. Kamari

Santorini deniz plaj Kamari

Fira’ya birkaç kilometre mesafedeki Kamari, popülaritesini tamamıyla plajlarına borçlu.

Adını Poseidon’a adanmış eski bir tapınaktan geriye kalan tek parça olan kemerden alan köy, tatil günlerini keyif içerisinde geçirmek isteyen gezginlerden yoğun ilgi görüyor.

Zira deniz keyfi yaparak geçen bir günün ardından havanın kararmasıyla birlikte ziyaretçiler farklı aktivitelere odaklanma imkânı yakalıyor.

Kamari’ye ulaştığınızda, ilk olarak siyah kumlarla kaplı uzun plaja yönelebilirsiniz. Modern görünüme sahip yerleşimin sahil şeridini boylu boyunca kaplayan plajda, ister denize girip güneşlenebilir ya da dalış okulları vasıtasıyla Ege’nin zengin su altı yaşamını tanıma şansı bulabilirsiniz.

Gündüz plajda zaman geçirdikten sonra akşamüstü heybetli Mesa Vouno’nun üst kısımlarına doğru keyifli bir yolculuğa çıkmanızı öneririm. Bu sayede hem adanın antik dönemlerinden kalma kalıntıları inceleyebilir hem de gün batımı manzarasını seyredebilirsiniz.

Akşam köye döndüğünüzde ise plaja paralel uzanan kordon boyunda geleneksel Yunan müziği ile şenlenen mekânlarda eğlenebilirsiniz. Daha sakin bir ortamda vakit geçirmek içinse sinema salonlarının yolunu tutabilirsiniz.

5 yıldızlı lüks otellerin ağırlıkta olduğu Kamari’ye giderken Vothonas’a uğrayarak Şarap Müzesi’ni ziyaret etme olanağına kavuşabilirsiniz. Müzede, adadaki şarap üretiminin geçmişine ışık tutan harika bir koleksiyon sergileniyor.

7. Perissa

Santorini gezilecek yerler Perissa

Tıpkı Kamari gibi Perissa da adanın güneydoğusunda yer alan bir sahil yerleşimi. Mesa Vouno’nun güney tarafına kurulu köy, aslında çoğu yönden dağın kuzeyindeki komşusuna benziyor.

Yani bünyesinde harika bir plaj, alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda mekân ve gerçekleştirilebilecek sayısız aktivite fırsatı barındırıyor. Ancak iş, eğlenceye geldiğinde Perissa konuklarına, Kamari’den çok daha renkli bir atmosfer sunuyor.

Gezginlerin büyük bölümü, Perissa’ya geldiklerinde vakitlerinin çoğunu siyah kumlu plajda geçirmeyi tercih ediyor. Böylece denize girip güneşlenmek gibi standart aktivitelere ek olarak su sporları ile ilgilenme fırsatını kaçırmamış oluyorlar.

Perissa’daki plajın yoğun ilgi görmesinde aslında Perivolos ile bağlantılı olması da önemli rol oynuyor. Çünkü eğlence tutkunları bu sayede gece kulüpleri, restoranlar, tavernalar ve barlarda keyifli vakit geçirme ayrıcalığına kavuşuyor.

Eğlenceye yönelik içeriğiyle ön plana çıksa da Perissa aslında kültür gezilerinden hoşlananlara da hitap ediyor. Siz de bu tarz gezilerden hoşlanıyorsanız köydeki ilk ziyaretlerinizi Mineral ve Fosil müzelerine gerçekleştirebilirsiniz. Hatta listenize Kutsal Haç Kilisesi ve Panagia Katefiani’yi de ekleyebilirsiniz.

8. Megalochori

Santorini gezilecek yerler Megalochori

Geleneksel yaşam tarzının ve mimarinin ön planda olduğu Megalochori, yaşam dolu atmosferiyle tanınıyor. Gezginler, adanın bu kesimini daha çok akşamüstü ziyaret ediyor. Böylece ziyaretçiler, enfes gün batımı manzaralarının fotoğrafını çekme ve geleneksel tavernalarda harika lezzetler deneme fırsatı buluyor.

Hazır köyün gastronomik zenginliklerine değinmişken şarap üretimini de atlamamak gerekiyor. Özellikle Boutaris, Gavalas ve Antoniou konuklarına enfes aromalara sahip şaraplar sunuyor.

Megalochori’nin Arnavut kaldırımı kaplı sokaklarında dolaşırken Kiklad mimarisinin özgünlüğünü yansıtan Neo-Klasik tarzda evleri görebilirsiniz. Hatta köyün bazı yerlerinde, masif ahşap kapılı ve yüksek duvarlı eski mağara evlere denk gelebilirsiniz.

Bu evler, korsan tehlikesine karşı ekstra koruma sağlayabilecekleri inancı ile 17. yüzyılda inşa edilmiş. Gezinti sırasında yorulduğunuzu hissederseniz kaldera ve Serbarlı Adası’nın harikulade manzarasını gözler önüne seren bir noktada mola verebilirsiniz.

9. Karterádos

Karterados Santorini gezilecek yerler

Hatırlarsanız, Fira’yı anlatırken yerleşimin üst kısımlarında 19. yüzyılda ticaret gemilerini yöneten kaptanların inşa ettirdikleri çok sayıda ev bulunduğu belirtmiştim.

İşte bu evlerin büyük bölümü, adanın merkezine yalnızca 2 kilometre uzaklıktaki Karterádos sınırları içerisinde yer alıyor. Bu sayede de köy, yerel mimariye ilgi duyan gezginleri kendisine çekmek açısından hiçbir sorun yaşamıyor.

Sessiz bir atmosfere sahip olan Karterádos, üzüm bağlarının birbiri ardına sıralandığı ve adanın doğu kıyılarına hâkim bir vadinin üst kısımlarına kurulmuş. Dolayısıyla buradaki manzara tek kelime ile eşsiz. Bölgedeki mağara evler ve yel değirmenleri, fotoğraf kareleri için muhteşem fon oluyor.

Söz konusu gezilecek yerler olduğundaysa Karterádos’ta ilk olarak akla II. Dünya Savaşı Anıtı geliyor. Köyde ayrıca Yükseliş Kilisesi başta olmak üzere çok sayıda görülmeye değer kilise ve şapel de bulunuyor.

Eğer köyde vakit geçirirken denize girmek isterseniz rotanızı Karterádos ya da diğer adıyla Exo Gialos Plajı’na çevirebilirsiniz.

10. Akrotiri

Akrotiri Santorini gezilecek yerler

Santorini gezilecek yerler listesinde şimdiye kadar anlattığım yerleşimler, belirli bir albeniye sahip ve gelişmişlik düzeyleri iyi olan bölgelerdi.

Listenin son sırasında sizlere anlatacağım Akrotiri ise kendi halinde ve adeta kaderine terk edilmiş gibi duran bir yer. Ancak köy, coğrafi konumu ve sınırları içerisindeki tarihi mekânlarla deneyimli gezginlerin gözdelerinden biri olmayı sürdürüyor.

Sessizliğin ön planda olduğu Akrotiri, bir yarımada üzerine kurulmuş. Dolayısıyla burada zaman geçirirken yapılabilecek en önemli aktivite, kaldera ve yanardağın enfes manzarasını seyretmek.

Üstelik gözlerden uzakta tatil yapmak isteyen gezginlerin favorisi konumundaki bölgede bulunan çoğu otel de bu manzaraya hâkim konumlarda hizmet veriyor.

Akrotiri’de ziyaret edebileceğiniz iki önemli arkeolojik alan bulunuyor. Bu alanların ilki, yerleşime adını veren Akrotiri Antik Kenti. Diğeri ise La Ponta adlı Orta Çağ kalesi.

Kalenin orta kısmında yer alan 13. yüzyıldan kalma kuleye çıkarsanız manzaranın keyfini çok daha rahat çıkarabilirsiniz.

Santorini’deki En Güzel Plajlar

Santorini gezilecek yerler

Yazımın başında da belirttiğim gibi Santorini köyleri kadar plajlarıyla da adından fazlasıyla söz ettiriyor. Adanın kıyı kesiminde nereye giderseniz gidin, benzersiz güzelliğe sahip bir plajla karşılaşabilirsiniz.

Bu nedenle de seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Eğer kararsızlık yaşadığınızı hissederseniz sizler için seçtiğim aşağıdaki plajlara öncelik vermeyi düşünebilirsiniz.

1. Red Beach

Red Beach Santorini gezilecek yerler

Akrotori Antik Kenti’ne birkaç adım uzaklıktaki Red Beach, adını etrafındaki volkanik kayaların renginden alıyor.

Plaj, gayet küçük bir alanı kaplıyor. Ancak gerek görünümü gerekse de ulaşılabilirliği nedeniyle yazın bir hayli kalabalık oluyor.

2. Kamari Beach

Kamari Beach Santorini'de gezilecek yerler

Eğer hareketli atmosferden hoşlanıyorsanız, deniz keyfi yapmak için Kamari Beach’i Santorini gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Siyah kumsalı ile dikkat çeken plaj, kayaların ay ışığında parlaması sayesinde son derece etkileyici bir görünüme kavuşuyor. Ayrıca su sporları olanakları bakımından çeşitliliğiyle dikkat çekiyor.

3. Perissa Beach

Perissa Beach Santorini turu

Perissa Beach de tıpkı Kamari’deki türdeşi gibi eğlence ve su sporları tutkunlarına hitap ediyor. Birçok konaklama seçeneğine de ev sahipliği yapan plajdan yeme-içme alanlarına ulaşım gayet rahat.

4. Perivolos Beach

Perivolos Beach Santorini'de denize girilecek yerler

Adanın en büyük siyah kumlu plajı konumundaki Perivolos Beach, Perissa’ya 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Su sporları tutkunlarına pek çok seçenek sunan bu plaj civarında da çok sayıda otel ve restoran bulunuyor.

5. Ammoudi Beach

Ammoudi Beach en güzel Santorini plajları

Oia’nın tarihi limanının komşusu Ammoudi Beach, ulaşılması biraz meşakkatli; ancak zaman geçirmesi gayet zevkli bir yer.

Burada aslında bir kumsal bulunmuyor. Ancak bu durum, Ege’nin kristal berraklığındaki sularına dalmak isteyenleri hiçbir şekilde engellemiyor. Zira dalış yapanları koyun derinliklerinde çeşitli batıklar bekliyor.

6. Vlychada Beach

Vlychada Beach en güzel Santorini plajları

Adanın güneyinde yer alan Vlychada Beach, arka tarafını kaplayan kaya oluşumları ile ilgi uyandırıyor. Küçük iskelesi, yazın balıkçı tekneleri ve yatlar tarafından sıkça kullanılıyor.

Vlychada köyünden Fira’ya giden otobüslere binerek bu sakin plaja kolayca ulaşabilirsiniz.

7. Monolithos Beach

Monolithos Beach Santorini'de denize girilecek yerler

Kamari Plajı’na oldukça yakın konumdaki Monolithos, sakin atmosferiyle yerel halkın ve ailelerin ilgisini çekiyor.

Plajın bir bölümünde şezlonglar ve şemsiyeler bulunuyor. Ayrıca plaj etrafında spor salonları ve çocuk oyun alanları da yer alıyor.

8. Almyra Beach

Akrotiri Santorini gezilecek yerler

Akrotiri sınırları içerisindeki Almyra Beach, sakinlik içerisinde denize girip güneşlenmek isteyen gezginler tarafından tercih ediliyor.

Plaj civarında herhangi bir tesis bulunmuyor. Ancak birkaç adım uzağındaki taverna, taze deniz ürünleri ile hazırlanmış yemekleri ile burada zaman geçirenlerin imdadına yetişiyor.

9. White Beach

White Beach Santorini gezilecek yerler

Santorini gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer doğa harikası plaj olan White Beach, Akrotiri’ye yakın konumda deniz keyfi yapmak isteyenleri bekliyor.

Red Beach’in hemen bitişiğinde olmasına rağmen burada kaya oluşumları beyaz renkleriyle dikkat çekiyor.

10. Cape Columbo Beach

Cape Columbo Beach Santorini gezilecek yerler

Gözlerden uzakta deniz keyfi yapmak isteyenler için ideal yapıdaki Cape Columbo Beach, Oia’ya 4 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Plajın yaz aylarında bile tenha olmasında ana neden, ulaşımın yalnızca kiralık araç ya da motosikletle sağlanabiliyor olması.

Eğer usta bir yüzücüyseniz, plajın doğusuna gidip plaja adını veren kraterin kalıntılarını görebilirsiniz.

Santorini’de Nerede Kalınır?

Santorini'de nerede kalınır otel tavsiyesi Astro Palace
Fira’da yer alan 5 yıldızlı Astro Palace Hotel & Suites, bölgede konaklama için tercih edebileceğiniz en popüler yerlerden. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Santorini’de nerede kalınır? başlıklı içeriğimizde detaylıca anlattığımız gibi Santorini’de konaklama yapabileceğiniz en güzel bölgeler: Fira, Oia, Imerovigli, Kamari, Perissa, Firostefani, Pyrgos ve Akrotiri bölgesi.

Santorini genelinde konaklama yapabileceğiniz, her bütçeye göre birçok otel seçeneği var. Ama ben daha çok ada merkezinde yani Fira’da konaklama yapmayı düşünenler için güzel bir 5 yıldızlı otel tavsiyesi vermek istiyorum, tesisin adı: Astro Palace Hotel & Suites

ira’ya ve Kaldera’ya sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan tesis Booking.com’da yaklaşık 250 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 9,0 gibi muazzam bir puana sahip.

Eğer Santorini seyahatinizde merkezi bir yerde, lüks ve kaliteli bir tesiste konaklayıp eğlenmek isterseniz bu oteli inceleyebilirsiniz. Tesis hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayın.

Santorini gezilecek yerler yazısı boyunca en popüler Yunan Adaları‘ndan biri olan Santorini’de gezip görülmesi gereken yerler ile adada deniz keyfi yapabileceğiniz en popüler plajlar hakkında bilgiler paylaşmaya çalıştım.

Eğer sizin de şu noktaları da Santorini gezilecek yerler listesine eklemelisiniz dediğiniz yer varsa lütfen yorum yapın bizimle paylaşın!

Benzer içerikler:

Yorum yapın