Sapanca'da nerede kalınır

Sapanca’ya seyahat mi planlıyorsunuz? Sapanca konaklama konusunda nasıl, Sapanca’da nerede kalınır ya da Sapanca’de otel tavsiyesine mi ihtiyacınız var? Hiç merak etmeyin araştırmalarıma elimden geldiğince kendi deneyimlerimi de katıp Sapanca konaklama konusunda size bilgi vermeye çalışacağım.

İstanbul’a yakın konumda yer alan Sakarya ülkemizin en zengin yeşil alanlarından. Özellikle Sakarya’ya bağlı Sapanca ve Maşukiye, ilk kez görenleri kendine açık edebilecek bir yer. Başta İzmit ve İstanbul olmak üzere bölgeye yakın konumda yaşayan birçok kişi bu doğa harikası yere özellikle hafta sonu tatillerinde akın ediyor. Sapanca ve Maşukiye’de gezip görebileceğiniz tüm önemli yerleri sitede bulabilirsiniz. (Tıklayın: Sapanca Gezilecek Yerler, Maşukiye Gezilecek Yerler) Peki Sapanca’ya gidersek nerede kalalım?

Sapanca Konaklama & Sapanca Otelleri

Sapanca’da  60’dan fazla otel yer alıyor. Birbirinden lüks otellerin yanı sıra çok tatlı, ufak butik oteller şehir merkezi ve çevresinde yayılmış durumda. Önemli olan bu 60 otel arasından kendi bütçenize ve tarzınıza uygun oteli seçebilmek. Bu yüzden Sapanca konaklama rehberini hazırlarken mümkün olduğunca bölgede yer alan en önemli, ziyaretçiler tarafından yüksek puanla ödüllendirilmiş tesisleri seçmeye özen gösterdim. İlk önce lüks oteller…

Sapanca’da konaklama yapabileceğiniz 2 adet lüks tesis var. Biri Richmond Nua Wellness Spa – Adult Only diğeri NG Sapanca Wellness & Convention.

Richmond Nua Wellness Spa – Adult Only

Richmond Nua Wellness Spa

5 yıldızlı Richmond, Sapanca Gölü’nün hemen kıyısında konumlanmış durumda. Adından da anlaşılacağı üzere otele çocuk misafir kabul edilmiyor maalesef. Booking.com’da yapılan 1500+ yorum sonrasında otel 10 üzerinden 8,4 gibi yüksek bir puana sahip. Doğa ile iç içe muhteşem bir tatil düşünürseniz bu otele göz atabilirsiniz. Baştan söyleyeyim fiyatlar biraz yüksek. Ama kalitesine değebilir. Oteli incelemek için tıklayın.

NG Sapanca Wellness & Convention

NG Sapanca

Sapanca’daki bir diğer lüks tesis olan NG Sapanca, gölden biraz uzaklarda daha iç bölümlerde yer alıyor. Otelin bulunduğu konumun çok bir özelliği yok ama otel içerisinde çok güzel imkanlar var. Yemyeşil ormanlarla çevrili tesisten çıkmak istemeyeceksiniz. Otel Booking.com’da yapılan 1100+ değerlendirme sonucunda 10 üzerinden 8,4 gibi yüksek bir puana sahip. Maalesef bu güzellikleri yaşamak biraz pahalı olabiliyor, baştan söyleyeyim. Oteli incelemek için tıklayın.

Lale Hotel

Lale Hotel

Sapanca Gölü kıyısında yer alan Lale Hotel, Richmond kadar olmasa da biraz pahalı bir tesis. Ama sahip olduğu konum konaklama parasına değer işin aslı. Booking.com’da yapılan 450 yorum sonucu 10 üzerinden 8 puana sahip. Oteli incelemek için tıklayın.

Didi Hotel

Didi Hotel

Sapanca’da konaklama yapabileceğiniz en ekonomik ve güzel tesislerden biri Didi Hotel. Yalnız baştan söyleyeyim, otelin çevresi bomboş. Konumu kötü. Yani akşam otel dışına çıkıp yürüyeyim derseniz öyle bir imkanı yok. Ama ben gündüz Sapanca ve Maşukiye’de gezeyim akşam da gelip otelime yatayım derseniz bu otel olur. Fiyatları da diğerlerine göre çok düşük. Booking.com’da 10 üzerinden 8,1 puana sahip. Oteli incelemek için tıklayın.

Sapanca Konaklama İçin Diğer Tesisler

Yukarıda adı geçenler genellikle Sapanya’ya gidenlerin en çok tercih ettiği tesislerden. Sapanca çok turistik olduğundan ve bölgeye giden de zengin Arap sayısı çok olduğundan maalesef oda fiyatları yüksek olabiliyor. Bu yüzden erken rezervasyon ve fırsat takibi olayı çok önemli. Sakarya’da 60’tan fazla otel var dedik, yukarıdakiler dışında dilerseniz şu otellere de göz atabilirsiniz:

Sapanca konaklama konusunda kişisel tavsiye: Elgarden Hotel & Residence

Sapanca konaklama
Hotel Elgarden, yani bir otel bu yüzden hem tesis olarak çok temiz hem de personel güleryüzlü ve ilgili. Bana göre göz atmanız gereken tesislerden bir tanesi.

İşin aslı ben Sapanca gezimde otelleri çok detaylı incelesem de hem istediğim otellerde yer olmamasından hem de otelimi son dakika ayarladığımdan dolayı fiyatların yüksek olmasından Sapanca’ya 15 dakika uzaklıktaki Maşukiye’de kaldım. Burada tercih ettiğim otel ise Elgarden Hotel & Residence oldu. Alabalık restoranlarının hemen yakınındaki bu tesis yeni açılmış. 4 yıldızlı bu tesis şu an Booking.com’da 10 üzerinden 9,2 gibi muazzam bir puana sahip. Ben rezervasyonumu son dakika yapmış olmama rağmen çift kişi kahvaltı dahil 250 TL gibi bir rakama kaldım. Otel personelinin ilgisi mükemmel. Açık büfe kahvaltıda ise yok yok. Eğer Sapanca’da seçtiğiniz otel fiyatları yüksek gelirse siz de mutlaka bu otele göz atın derim. Otel hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Bu otel dışında Maşukiye’de konaklamayı düşünürseniz şu yazı işinize yarayabilir: Maşukiye Konaklama Rehberi.

Sapanca konaklama konusunda kısaca böyle. Sapanca’da nerede kalınır diye düşünen için elimden geldiğince Sapanca otel tavsiyesi vermeye çalıştım. Umarım keyifli bir seyahat geçirirsiniz.

Sami Altınay
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın