Şelale Park Eskişehir

Otel fiyatlarını incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Eskişehir’in en önemli parklarından olan Şelale Park, şehrin en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı Semti’nde yer alıyor. 38.000 m2 alana sahip olan bu güzel park, sahip olduğu konum ile Eskişehir gezilecek yerler listenizde mutlaka yer alması gereken noktalardan.

Şelale Park içerisinde yer alan 1400 m2 lik yapay şelale bu parka adını veriyor. Yapay şelale dışında parkta yel değirmeni, Don Kişot ve Sanço Panço Heykelleri, çocuk oyun grupları, mini amfi tiyatro, yürüme yolları, seyir terası, kafe ve restoran yer alıyor. Yapay şelalenin yanında yer alan kafe ve restoranda oturup Eskişehir manzarasına karşı bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Şelale Park Eskişehir
Yapay Şelale, Şelale Park, Eskişehir

Şelale Park Ziyaret Bilgileri

Parkın manzarası güzel olsa da ulaşım zaman zaman sıkıntılı olabiliyor. Odunpazarı semtinin üst bölgesinde yer alan parka Tarihi Odunpazarı Evleri arasından 15-20 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşabilirsiniz.

  • Adres: Çankaya Mh. 26240 Eskişehir Türkiye (Maide Bolel Huzurevi yanı)
  • Ulaşım: Park şehrin biraz daha dışında olduğu için parka az sayıda toplu taşıma aracıyla ulaşabilirsiniz. Biraz zor olsa da Atatürk Lisesi’nden yürüyerek de buraya ulaşılabilir. Ancak yolda çok fazla yokuş olduğu için pek tavsiye edilmez. Parka tramvay bulunmamaktadır. Eğer tramvay güzergahından parka geçecekseniz “Atatürk Lisesi” durağında inerek 1 numaralı belediye otobüsüne binmelisiniz.
PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın