Şelale Park Odunpazarı Eskişehir

Eskişehir’in popüler parklarından olan Şelale Park, şehrin en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı Semti’nde yer alıyor. 38.000 m2 alana sahip olan bu güzel park, sahip olduğu konum ile Eskişehir gezilecek yerler listenizde yer alması gereken noktalardan.

Şelale Park şelale
Yapay şelale, Eskişehir Şelale Park

Şelale Park içerisinde yer alan 1400 m2 lik yapay şelale bu parka adını veriyor. Yapay şelale dışında parkta yel değirmeni, Don Kişot ve Sanço Panço Heykelleri, çocuk oyun grupları, mini amfi tiyatro, yürüme yolları, seyir terası, kafe ve restoran yer alıyor. Yapay şelalenin yanında yer alan kafe ve restoranda oturup Eskişehir manzarasına karşı bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Şelale Park Eskişehir manzarası

Şelale Park’ın en önemli özellilerinin başında sahip olduğu konumu geliyor. Şehrin en yüksek noktalarından birinde yer alan parktan Eskişehir manzarasını seyretmek oldukça keyif verici.

Dilerseniz parkta yer alan kafelerde oturup şehri seyrederek bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Burada yer alan kafede Eskişehir’in yöresel lezzetlerinden çibörek vb yiyecekler bulabilirsiniz.

Yel değirmeni Şelale Park

Şelale Park büyükler için olduğu kadar küçük gezginler için de eğlenceli bir yer. Parkta yer alan klasik çocuk oyun parklarının dışında fotoğraftaki gibi yel değirmenleri, Don Kişot Heykeli gibi bölümler var.

Odunpazarı Şelale Park

Şelale Park Ziyaret Bilgileri

Şelale Park “Çankaya Mahallesi 26240 Eskişehir, Türkiye” adresinde yer alıyor. Park Maide Bolel Huzurevi’nin hemen yanında.

Eğer kendi aracınız ile bölgeye gidecekseniz Odunpazarı semtindeki parkı gösteren okları takip edebilirsiniz. Şelale Park’ın giriş kapısının olduğu bölümde park edebileceğiniz birçok yer var. Otoparka gerek yok.

Taksi ile şehrin merkezinden gelecekseniz en fazla 15-20 TL bir ücret ödemeniz gerekebilir. Tek sıkıntı park dönüşünde çok kolay taksi bulamayabilirsiniz.

Şelale Park Eskişehir parkları

Toplu taşıma ile parka ulaşmak biraz daha sıkıntı. Bunun için önce Tarihi Odunpazarı Evleri‘nin yer aldığı semtin giriş noktasına gelmeniz gerekiyor.

Buraya tramvay ile gelecekseniz inmeniz gereken durağın adı “Atatürk Lisesi”. Şehir içi otobüslerin birçoğu buradan geçiyor. “1” numaralı belediye otobüsü ile parka ulaşabilirsiniz. Eğer yürümek isterseniz de 15-20 dakikalık bir yürüyüşle bölgeye ulaşabilirsiniz. Yalnız giderken yokuş çıkmanız gerektiğini unutmayın.

Bu arada Eskişehir’de konaklama konusunda genel bilgileri ve otel tavsiyelerimi Eskişehir’de nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Sami Altınay
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

4 Yorum

  1. Şelale Park rezalet. Kimse ilgilenmiyor gidip zorla sipariş vermek zorunda kalıyosunuz. Ayrıca menüdeki en pahalı şey olan limonata ev yapımı değil hazır toz çıktı. Gidip bimden 30 kuruşa alacağınız şeye 8 tl veriyosunuz. Çayları çiğ. Kahve telveden içilmiyor. Onun dışında tüm menü oraletten ibaret. Alabileceğiniz tek doğal şey soda. Kısacası kimseye tavsiye etmem rezalet.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın