Singapur'da nerede kalınır

Otel fiyatlarını incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Singapur, Uzak Doğu’nun en güzel yerlerinden biri. Hatta bana göre 30’dan fazla ülke gezip görmüş biri olarak Singapur’u en sevdiğim ilk 5 şehir arasına koyarım. İkidir “şehir” diyorum ama aslında burası dünyanın sayılı “şehir devletlerinden” biri. 1963 yılına Birleşik Krallık’tan, 1965 yılında da Malezya’dan ayrılıp bağımsızlığını ilan eden bu ufak devlet Malezya’nın hemen güneyinde yer alıyor. Ülkemizden Singapur, Malezya ve Tayland’ı birlikte kapsayan turlar düzenlese de bölgeye gidenler genellikle seyahat planlarını kendileri yapıyor. Eğer siz de yakın bir zamanda Singapur seyahati planlıyorsanız akılınıza ilk gelecek sorulardan biri doğal olarak “Singapur’de nerede kalınır” sorusu olacaktır. Kendi Singapur seyahatim öncesi yaptığım araştırmalara, tavsiyelerimi de ekleyerek hazırladığım Singapur’da Nerede Kalınır yazısı boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Singapur’da Nerede Kalınır?

Singapur‘un tarihi çok eskilere dayanmasa da ülke günümüzde Asya’nın en önemli yerlerinden. Yaklaşık 3,5 milyon yerleşik nüfusa sahip olan yerde Malay, Çin ve Hint toplumu sorunsuzca bir arada yaşıyor. Tam bir kurallar ülkesi olan Singapur’da hayat standartları çok yüksek. Ülke, dünyanın en güvenilir devletlerinin başında geliyor. Uzak Doğu’nun mistik havası ile teknolojinin bir arada harmanlandığı bu minik ama güzel devlet benim de şimdiye kadar gezip gördüğüm en güzel yerlerin başında geliyor diyebilirim. Singapur’un hemen altında yer alan Sentosa Adası başlı başlına bir yer. Zaman ve nakdi olanların eğlence dolu günler geçirebileceği yerde okyanus keyfi yapmak ise ücretsiz. Uzatmadan Singapur’da nerede kalınır konusunda detaylara geçelim.

Malezya’nın hemen güneyinde yer alan Singapur’da yaklaşık 450 adet otel yer alıyor. Otellerin büyük çoğunluğu şehrin ünlü alıveriş caddesi olan Orchard Road, gece hayatının ışıklarının süslediği Boat Quay ve Clarke Quay bölgeleri, Çin nüfusunun yoğun olduğu Çin mahallesi Chinatown ile şehrin simgeleri olan Merlion Heykeli ile Marina Bay Sands Oteli’nin yer aldığı Marina Bay bölgelerinde yer alıyor. İlk önce şunu söylemeliyim ki Singapur’da çok gelişmiş bir metro sistemi var. Abartısız Paris ve Londra metroları gibi metro hatta şehrin dört bir yanını sarmış. Bu nedenle Singapur’da bir yerden bir yere giderken sıkıntı yaşamadan metro ile kolayca gidebilirsiniz. Bu noktada benim kişisel tavsiyem, eğer metronun kesişim duraklarından birine yakın olursanız metrodan daha çok fayda sağlarsınız. Dhoby Ghaut bu yüzden konaklama için dikkat çeken bölgelerden biri. Burası şehrin ünlü alışveriş caddesi Orchard Road‘un hemen başlangıç noktası. Dhoby Ghaut‘un hemen yanı başında çok fazla otel gözükmese de Orchard Road‘un ortalarına doğru ilerlerseniz birçok otel bulabilirsiniz.

Eğer seyahatiniz boyunca ekonomik bir yerde konaklamak isterseniz Chinatown ve Little India bölgelerine göz atabilirsiniz. Eğer Singapur’un eğlence adası Sentosa‘da çok fazla zaman geçirecekseniz yine bu ada konaklama için bir seçenek olabilir. Kısacası Singapur’da bölgeden çok metroya yakınlık önemli. Singapur’da nerede kalınır derseniz de kısaca Dhoby Ghaut ve Orchad Caddeleri‘ni tavsiye ederim.

Singapur otel tavsiyesi
Singapur’un en ünlü ve konaklama açısından pahalı bölgelerinden Marina Bay.

Singapur Otel Rezervasyonu

Singapur otel rezervasyonunuzu internetin en güvenilir rezervasyon sitesi olan Booking.com üzerinden yapabilirsiniz. Seçeceğiniz otel ve konaklama tipine bağlı olarak otel ücretinizi rezervasyon anında değil de otelinize ulaştığınız zaman, check in anında nakit ya da kredi kartı dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Üstelik Booking.com’la yapacağınız rezervasyonların neredeyse tamamında konaklamanıza 24 saat kalıncaya kadar ücretsiz rezervasyon iptal hakkınız var. Rezervasyon yaparken koşullara dikkat etmeniz yeterli. Booking.com’da daha önce hiç rezervasyon yapmamışsanız Booking.com’da nasıl rezervasyon yapılır? başlıklı yazıma göz atabilirsiniz. Singapur’da yer alan otellerin tümünü incelemek için tıklayın.

Singapur Otel Fiyatları

Singapur’da nerede kalınır rehberimizde gelelim otel fiyatları konusunda. Gönül isterdi ki Singapur otelleri için çok uygun diyeyim fakat maalesef Singapur pahalı bir şehir. Konaklama da da durum böyle. Ama hemen moraliniz bozulmasın. Fiyatlar Malezya, Tayland gibi turistik komşu ülkelere nazaran pahalı ama Avrupa‘ya göre makul denebilir. Gecelik 100 Euro civarında 3 yıldızlı bir otelde konaklama yapabilirsiniz. Hatta güzel bir araştırma ile 150 Euro‘ya 5 yıldızlı bir otelde çift kişilik oda da gecelik konaklayabilirsiniz. Bu arada unutmadan, Booking.com’da gözüken fiyatlara %7 vergi ile %10 hizmet bedeli dahil değil. Yani bu %17 lik kısmı otelde rezervasyon bedeline ekliyorlar, görünce şaşırıp olay yapmayın 🙂 Zaten %10 luk hizmet bedelinin restoran vb yerlerde de fiyata eklendiğini göreceksiniz. Otel fiyatlarına genellikle İngiliz tipi, açık büfe kahvaltı da dahil olabiliyor.

Singapur’da Konaklama Yapabileceğiniz Otel Tavsiyelerim

Normalde konaklama rehberi sayfalarında kendi kaldığım otellerle ilgili bilgi ve tavsiyeler de veririm ama Singapur’da nerede kalınır yazımda kendi kaldığım otelden bahsetmeyeceğim çünkü hiç memnun kalmadım. Otelin konumu, özellikle fiyatı ve kahvaltısı çok güzeldi ama temizlik konusunda çok sıkıntılıydı bu yüzden kendi kaldığım otel yerine sanki ilk kez Singapur’a gidecekmiş gibi otelleri sahip oldukları ziyaretçi puanlarına, konumlarına ve oda fiyatlarına göre tekrar araştırdım ve Singapur’da nerede kalınır yazısına ekledim.

5 Yıldızlı Oteller: Eğer Singapur seyahatiniz boyunca lüks ve kaliteli bir tesiste kalmak isterseniz ilk önce şehrin simgesi olan Marina Bay Sands oteline göz atın derim. Sanılanın aksine bu otelde konaklamak astronomik rakamlarla değil. Otele göre pahalı olsa da sahip olduğu imkanlara, özellikle “Infinity Pool” adındaki “Sonsuzluk Havuzundan” dolayı bu otelde kalmayı bile düşünebilirsiniz. Benim Singapur’da nerede kalınır yazısını hazırladığım dönemde gecelik 280 Euro‘ya otelde çift kişilik oda vardı. Göz atabilirsiniz. Singapur’un bir diğer tarihi ve turistik oteli ise Raffles Singapore oteli. Buranın durumu biraz daha farklı. Sahip olduğu tarihten dolayı konaklama fiyatları çok yüksek. Yazıyı araştırdığım dönemde çitf kişilik oda gecelik 550 Euro civarındaydı. Bu iki otel haricinde Mandarin Orchard SingaporeFairmont SingaporeSwissotel The Stamford ve Pan Pacific Singapore adlı otellere göz atabilirsiniz. Özellikle Mandarin Orchard Singapore otelinde araştırma yaptığım dönemde çift kişilik oda fiyatı gecelik 150 Euro civarındaydı. Özetle Singapur konaklama konusunda pahalı bir şehir olsa da dönem dönem 5 yıldızlı otellerde de çok uygun fiyatlar bulabilirsiniz.

Singapur otelleri
Şehrin simge yapısı olan 5 yıldızlı Marina Bay Sands otelinde dönem dönem normal sayılabilecek rakamlara konaklama yapabilirsiniz.

4 Yıldızlı Oteller: Eğer biraz daha makul fiyatlı ama kaliteli tesis arıyorsanız 4 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. Holiday Inn Singapore Orchard City CentrePark Regis SingaporeNovotel Clarke QuayM Hotel Singapore ve bu kategoride en dikkat çeken otellerden. Bu otellerde gecelik 140-200 Euro arasında çift kişilik otel bulabilirsiniz. Holiday Inn Singapore Orchard City Centre, sahip olduğu konum ve kalitesine göre fiyatından dolayı bu kategoride bana göre dikkat çeken bir tesis.

Singapur'da nerede kalınır
4 yıldızlı Holiday Inn Singapore Orchard City Centre, Singapur’da konaklama için güzel seçeneklerden.

3 Yıldızlı Oteller: Eğer Singapur seyahatinizde ekonomik bir otel tercih etmek isterseniz Holiday Inn Express Singapore Orchard RoadHoliday Inn Express Singapore Clarke Quay ve Ibis Singapore on Bencoolen otellerine göz atabilirsiniz. Bu 3 oteli de hem konumları hem de gecelik konaklama fiyatları gayet güzel. Gecelik 100-150 Euro‘ya çift kişilik oda bulabilirsiniz.

Singapur otel tavsiye
Ibis Singapore on Bencoolen, Singapur’da temiz ama ekonomik bir otel arayanlar için güzel bir seçenek.

Ben kendi Singapur seyahatimde çok içime sinmeden ekonomik olsun diye 3 yıldızlı ama adı duyulmamış bir otelden yer ayırttım ve işin aslı pişman oldum. Bu yüzden Singapur’da nerede kalınır diye düşünenler için elimden geldiğince güzel, markalı, temiz, merkezi konumlu ve makul fiyatlı otelleri tavsiye etmeye çalıştım. Singapur seyahatinizde ihtiyacınız olan tüm bilgileri ise Singapur Gezi Rehberi, Singapur Gezilecek Yerler, Singapur’da nerede kalınır?, Singapur Alışveriş Rehberi, Singapur’dan ne alınır?, Singapur Sentosa Adası Gezi Rehberi yazılarımda bulabilirsiniz.

PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın