Spui Amsterdam

Spui, Amsterdam’ın en hareketli ve eğlenceli meydanlarından biridir. Kış ayları boyunca genellikle sakin olan meydan özellikle havaların güzel olduğu bahar ve yaz aylarında yerli yabancı birçok gezginin tercih ettiği en güzel meydanlardan biridir. meydanı, kafeler, barlar ve kitapçılarla doludur.

Üniversite binalarına yakın konumda yer alan meydan özellikle akşam saatlerinde hareketlenir. 18 Numara’da yer alan Cafe Hoppe, Amsterdamlılara 1670 yılından beri hizmet veren önemli bir yerdir.  Spui Meydanı’nda dikkat çekici yapılardan bir diğeri ise meydanın ortasında yer alan, Carol Kneulman’ın eseri “Het Lieverdje (Küçük Sevgili)” heykelidir.

Amsterdam’ın en güzel gezi noktalarından olan Begijnhof da bu bölgede yer alır. Dilerseniz cuma sabahları meydanda kurulan kitap pazarını da ziyaret edebilirsiniz.

Spui Meydanı’na Ulaşım

1, 2 ve 5 numaralı tramvay hatları ile Spui (Nieuwezijds, Voorbugwal) durakları üzerinden meydana ulaşabilirsiniz.

Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın