Taşbaşı Çarşısı, Eskişehir

Taşbaşı Çarşısı, özelikle Eskişehir yerli halkının günlük alışverişlerinde tercih ettiği klasik bir Anadolu çarşısı. Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Meydanı’na yakın bir konumda yer alan bu çarşıda çeşitli ürün grupları bulunuyor.

Klasik Anadolu çarşılarının tarzında, iki katlı ve bitişik nizamda bulunan dükkanları ile çarşıda baharatçılar, aktarlar, kuyumcular ve tekstilciler yer alıyor. Şehrin merkezi sayılabilecek İki Eylül Caddesi, Köprübaşı ve Hamamyolu Caddeleri’nden bu çarşıya bağlanan sokaklar yer alıyor.

Eskişehir’in yöresel lezzeti olan çiböreği yiyebileceğiniz ünlü Papağan Çibörek Evi bu çarşının devamında yer alıyor. Çarşının giriş kısmına yakın konumda ise şehrin önemli dini yapılarından Reşadiye Camii yer alıyor.

Bu çarşı özellikle görülmesi gereken bir yer olmasa da sahip olduğu konumdan dolayı, eğer İki Eylül Caddesi ile Hamamyolu Caddesi taraflarına gitmeyi düşünüyorsanız geçerken uğranılabilecek bir yer.

Taşbaşı Çarşısı Eskişehir
Taşbaşı Çarşısı Eskişehir

Taşbaşı Çarşısı Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Arifiye Mh. 26010 Eskişehir Türkiye
  • Ulaşım: “Çarşı” tramvay durağında inerek Vilayet yönüne yürüdüğünüzde buraya ulaşırsınız. Osmangazi Üniversitesi tarafından gelenler “Stadyum” durağını da kullanabilir.
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın