Hepimiz tatil planlarımızı yaptık ve yola çıkmak için can atıyoruz. Uzun yolculuklar yapmak gözünüzde büyüyor ve fakat tatil de gözünüzde tütüyorsa sizin için hazırladığımız haberimizde performans ve sürüş teknikleri ile alakalı ipuçlarını bulabileceksiniz.

GİDİLEN AYNI MESAFE İÇİN, ŞEHİR İÇİ ARAÇ KULLANIMI %15 ORANINDA DAHA FAZLA YAKIT TÜKETİMİNE NEDEN OLABİLİR.

Yüksek yakıt tüketimine neden olan durma ve kalkmalar şehir içinde tipik bir araç kullanımı olarak tanımlanır. Lastiklerin maruz kaldığı bütün bu ekstra çalışma, aynı zamanda lastiğin ömrünün kısalmasına da neden olur. Gerçekten de, şehir içinde araç kullanımı lastiklerin otobanda araç kullanımına göre 2 kat daha hızlı aşınmasına neden olur. İdeal olarak, lastiklerinizin uzun ömür performansı etkilenmeden  daha az yakıt tüketmesini dilersiniz.

Performanslı ve kaliteli bir lastik sahibi olmanız aracınızın güvenliğinin yanında size yüksek performans ve yakıt tasarrufu da sağlayacaktır. Yeni üretilen lastikler araçlarınızda yakıt tasarrufu da sağlayarak ev ekonominize de katkıda bulunur çünkü yapılan araştırmalar şehir içi sürüşlerdeki yakıt tüketiminin %30’u lastiklerden kaynaklanmaktadır.

Yeni nesil Energy Saver+ lastikler sayesinde, 60 litreye kadar yakıt tasarrufu sağlanıyor ve ömrü de daha uzun.

YAKIT TÜKETİMİNİN %30’U LASTİKLERİNİZ NEDENİYLE OLUR.

Yakıt tüketiminde lastiklerin payı %10 ila %70 arasında değişebilir. Şehir sürüş koşullarında tüketim en fazladır, çünkü daha fazla hızlanma ve yavaşlama vardır. Aynı zamanda, kazaların %60*’ı şehir içinde düşük hızda olur. Dolayısıyla, ideal olarak güvenliğinizi tehlikeye atmadan daha az yakıt harcayan bir lastik tercih istersiniz.

Bilinenin aksine şehir içi sürüşler, şehirlerarası yolculuklara göre daha fazla lastik aşınmasına neden olur, çünkü şehir içerisindeki sürüşlerde daha sert ve sık fren yapma ve hızlanma ihtiyacı duyarsınız. Önlem olarak, hem dayanıklılık sağlayan hem de uzun ömürlü kullanabileceğiniz lastiklere ihtiyacınız vardır. Gelişen teknolojileri sayesinde lastik firmaları bu 2 performans kriterini de bir arada bulunduran lastikler üretebiliyorlar.

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın