The Amsterdam Dungeon

Amsterdam‘ın merkezi olan Dam Meydanı’na hemen 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde yer alan The Amsterdam Dungeon, şehirde eğlenceli vakit geçirebileceğiniz güzel bir interaktif müzedir. Zindan ve zindan yaşamı temasının işlendiği müzede şehrin 500 yıllık karanlık tarihi 11 gösteri, 7 aktör ve 1 korkunç tecrübe ile günümüze getirmektedir.

Yaklaşık 1,5 saat süren tur içinde camlı labirent ve insanları idam eden Peter Titelmann figürleri görülebilir. Müzede turlar 30 kişilik turlar halinde gerçekleştirilir ve yürüyerek gezilen tur boyunca Amsterdam tarihi ile ilgili farklı gösteriler izlenir. Korkunç ama bir açıdan da eğlenceli olan bu yer mutlaka görülmelidir. Turun sonunda bir roller coaster turu vardır.

The Amsterdam Dungeon 6
The Amsterdam Dungeon

Tur boyunca fotoğraf ve video çekiminin yasak olduğu mekanın bazı bölümlerinde İngilizce bilmeniz size fayda sağlayabilir. Tur bitiminde hediyelik eşya dükkânından kendinize ve sevdiklerinize eğlenceli ve farklı hediyeler alabilirsiniz.

The Amsterdam Dungeon 4
The Amsterdam Dungeon

Not: Amstedam’da bulunan dünyaca ünlü balmumu müzesi Madame Tussaud’s Müzesi‘ne de gitmeyi düşünüyorsanız kombine bilet almayı düşünebilirsiniz.

The Amsterdam Dungeon 4 (2)
The Amsterdam Dungeon

The Amsterdam Dungeon Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Rokin, Amsterdam
  • Ulaşım: Tramvay ile ulaşım: Spui (Rokin) 4, 9, 14, 16, 24
  • Ziyaret Bilgileri: 16 yaş üstü ziyaretçi 22€ (online bilet 14,5€), 4-15 yaş ziyaretçi 18€ (online bilet 10,50 ). Ziyaret yaz dönemi için her gün 10.00-18.00, kış dönemi her gün 11.00-17.00. Resmi tatillerde ziyaret saatleri değişmektedir.
  • Web: http://www.thedungeons.com/amsterdam/en
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın