Thyssen Bornemisza Müzesi

Thyssen Bornemisza Müzesi, Madrid’de yer alan ünlü müzelerden biridir. Palacio de Villahermosa’nun yakınında bulunan müze, Baron Heinrich Thyssen Bornemisza’nın kişisel koleksiyonu ile açılmıştır. Madrid gezilecek yerler listesinde ilk sıralardan yer alan müzede günümüzde ayrıca 7. yüzyıldan bugüne Avrupa, İtalyan, Flaman, Alman, İspanyol ve Fransız sanat eserleri görülebilir.

Dünyaca ünlü bu müzede en çok merak edilen eserlerden bazıları Jan Van Eyck’den “The Annunciation”, Petrus Christus imzalı “Kuru Ağaçtaki Meryem Ana”, Picasso’dan “Elindeki Aynasıyla Soytarı”, kentsel yalnızlığın resmedildiği Edward Hopper eseri “Otel Odası”, “Baron Thyssen Bornemisza’nın Portresi”, ekspresyonistlerin temsilcisi Karl Schmidt – Rottluff’dan “Oldenburg’da Sonbahar”, Tahiti manzarasının resmedildiği “Mata Mua”, 17. yüzyıldan kalma Rubens’den “Venüs’ün Hazırlanışı”, Zurbaran azizlerinin betimlendiği “Azize Casilda”dır. Dünyanın birçok yerinden ünlü sanatçılarının eserlerinin görülebileceği müze, 2004 yılında geçirdiği yenileme çalışmaları sonucunda daha fazla sanat eserine ev sahipliği yapar hale gelmiştir.

Thyssen Bornemisza Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Paseo del Prado, 8, 28014 Madrid
  • Ulaşım: Banco de Espana metro istasyonundan metro ile ya da 1, 2, 5, 9, 14, 15, 20, 27, 37, 45 numaralı otobüslerden biriyle müzeye gelebilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Salı – Pazar 10:00 – 19:00, Temmuz ve Ağustos’taki geçici sergiler için 07:30 – 23:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 10, indirimli bilet 7 Euro’dur.
  • Web sitesi: http://www.museothyssen.org/en/thyssen/home
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın