Trinita dei Monti Kilisesi Roma

Roma’nın ünlü kiliselerinden Trinita dei Monti, ünlü İspanyol Merdivenleri’nin hemen üst kısmında yer alıyor. 1503 yılında XII. Louis’in kurduğu manastırın bir bölümü olan kilise Fransızlar tarafından yaptırılmıştır. Kilisenin en güzel noktalarından olan iki kuleli ön cephesi Giacomo della Porta’nın (1584) eseridir. Kilisenin Barok iç mekânı sadece ayinlerde açılan demir parmaklıklarla üçüncü şapelde kapatılmıştır. Birbirine bağlı yan şapeller aralarında Daniele da Volterra’nın iki güzel eserinin de olduğu Maniyerist (1520-1580 tarihleri arasında ortaya çıkmış olan bir sanat üslubu) resimlerle süslenmiştir.

Kilisenin içini gezmeseniz bile Roma’nın en ünlü yerlerinden olan İspanyol Merdivenleri’ne kadar giderseniz bu güzel kilisenin yer aldığı üst bölüme çıkabilir, Roma’nın büyüleyici manzarasını bir de buradan seyredebilirsiniz.

Trinita dei Monti Kilisesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Piazza Trinita dei Monti, Roma
  • Otobüs: 116, 117, 119 numaralı otobüsler ile ya da metro ile kiliseye ulaşabilirsiniz. Kiliseye en yakın metro durağı “Spagna”
  • Ziyaret Bilgileri: Her gün 09.00-13.00, 15.00-19.00

Roma'da konaklama yapılabilecek tüm bölgelerle ilgili detaylı bilgileri ve otel tavsiyelerimi Roma'da nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz. Roma'da yer alan tüm otelleri incelemek için tıklayın. Sitedeki tüm Roma yazılarını görmek için tıklayın.

roma konaklama
3★ Hotel Impero, şehir merkezinde güzel ve ekonomik bir otel. Rezervasyon için tıklayın.
rome otel tavsiyesi
4★ Rome Times Hotel, Roma'nın en popüler otellerinden bir tanesi. Rezervasyon için tıklayın.
Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları

PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın