Troja Sarayı Prag
Troja Sarayı, Prag

Troja Sarayı, Prag’da 17. yüzyıldan kalma bir saraydır. Klasik İtalyan mimarisi ile inşa edilen saray Jean Baptiste Mathey tarafından yapılmıştır. Sternberg Ailesi için yapılan bu sarayda günümüzde 19. yüzyıl ulusal Çek sanat koleksiyonu sergilenir. Sarayın Fransız tarzı Bohemya bahçeleri de görmeye değerdir. Bu sarayda görebilecek diğer önemli eserler arasında Tabiat Ana’nın iki oğlu ve Olympos Tanrıları’nın Titanlarla savaşını tasvir eden Bahçe Merdiveni, seramik bir görülebileceği Çin Odaları, büyük salonda yer alan Adaletin Alegorisi isimli figür, Abraham Godyn’den Büyük Salon Freski bulunmaktadır.

Troja Sarayı Ziyaret Bilgileri

  • Adres: U Trojského zámku 4/1, 170 00 Praha-Troja
  • Ulaşım: Holesovice metro istasyonuna ulaştıktan sonra 112 numaralı otobüse binebilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Nisan – Ekim Salı – Perşembe & Cumartesi – Pazar 10:00 – 18:00, Cuma 13:00 – 18:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Giriş bedeli 120 Çek Kronu’dur.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın