Ucuz uçak bileti

Uçakla seyahat edenlerin oranları her geçen gün artsa da bilet fiyatlarının yüksekliği bu durumu olumsuz etkileyebiliyor. Özellikle yakıt fiyatlarının sürekli artmasıyla birlikte biletlere uygulanan zamlar, seyahat etmeyi sevenleri üzüyor. 

Son dakikaya bırakılan bilet alımı, en yoğun saat ve tarihlerde seyahat etme isteği gibi durumlar ucuz uçak bileti bulmayı engelleyen faktörlerden. Uygun fiyata uçak bileti bulmak için yapılacak birkaç basit adım bulunuyor. Ucuza bilet bulduktan sonra, aklınızdaki uzak seyahate çıkmak mümkün.

Ucuz-Ucak-Bileti

Ucuza Uçmanın 7 Püf Noktası

Türkiye’nin online bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sitesinden online uçak bileti alabilir aynı zamanda uygun otobüs bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz

1. Doğru zaman

En uygun fiyata bilet bulmak için doğru zamanı seçmek önemli. Genelde Salı sabahları satışa çıkan biletlerin en uygun fiyatta olduğu belirtiliyor. Bu nedenle bilet almadan önce bu günleri beklemek oldukça iyi bir tercih.

2. Biletinizi erken alın

Plan yapmak ve bilet almak için son ana kadar beklemek pek de akıllıca bir davranış olmayabiliyor. Bilet ne kadar erken alınırsa, fiyatları da o kadar uygun oluyor çünkü. Bu nedenle son dakika fırsatı yakalarım düşüncesi yüzünden olması gerekenden çok daha fazla bir ücret ödemek durumunda kalınabiliyor. Böyle bir durumun yaşanmaması için son dakikaya kadar beklemek yerine planlı hareket etmek gerekiyor.

3. Erken saate uçun

Genelde tercih edilmeyen saatlerde uçmak, uygun fiyata bilet bulmakta önemli rol oynuyor. Ancak bu saatlerin sabahın çok erken saatleri ya da gece oldukça geç saatlerde olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Böylelikle havaalanındaki kalabalıktan ve günün önemli saatlerini yolda geçirmekten kurtulmanın yanı sıra ucuz bir bilet bulma şansı da artmış oluyor.

4. Koltuk için ücret ödemeyin

Bileti alırken kendi koltuğunuzu seçmek çok cazip gelse de bazı havayolu firmaları bunun için ek ücret talep edebiliyor. Bu nedenle alım sırasında koltuk seçmek yerine, check-in noktasına erken giderek en iyi koltuklardan birinde yolculuk etmek çok daha iyi bir tercih oluyor.

5. Sezon dışı seyahat edin

Çalışanların tatil günleri dışında pek fazla seyahat seçeneği olmasa da bu zamanlar bilet almak için en kötü tercih oluyor. Eğer fırsat varsa bu günlerde tatil yapmaktan kaçınmak en doğru karar. Bu nedenle yıl içindeki izni başka bir zamana saklamak, ucuz bilet bularak keyifli bir seyahat imkanı yaratıyor.

6. Hafif seyahat edin

Bagaj seyahatlerde en önemli unsurlardan birini oluşturuyor. Ancak bazen aşırıya kaçılabiliyor. Pratik ve birbiriyle uyacak kıyafet seçimleri sayesinde çok sayıda valiz ve kilo fazlası masrafından kaçınmak mümkün.

7. Yanınıza atıştırmalık alın

Uygun fiyata bulunan uçak biletlerinde genelde hizmet ücretli olabiliyor. Bu nedenle yanınıza alacağınız birkaç atıştırmalık uçuş esnasında açlığı gidermeye yardımcı olurken, yemek için ekstra masrafı da ortadan kaldırıyor.

Uygun uçak bileti bulmak, seyahat fikrinin hayata geçmesi için oldukça önemli. Neyse ki bu biletleri bulmak çok da zor değil. Dikkat edilmesi gereken noktalara uyulduğu takdirde istenilen yere, uygun fiyatlı bilet bulabilmek mümkün.

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın