Ulusal Arkeoloji Müzesi

Ulusal Arkeoloji Müzesi, 1620 yılında, Floransa‘da Prenses Medici için kurulan binada bulunan bir müzedir. Bu müzede Etrüsk, Yunan, Roma ve Antik Mısır ile ilgili eserler görülebilir.

Ulusal Arkeoloji müzesinde görülebilecek ünlü eserlerden bazıları Etrüsk mezarındaki Yunan mitolojisinde figürlerin süslediği İÖ 570’den kalma François Vazosu, Arezzo yakınlarında bulunup Vasari tarafından I. Cosimo Medici’ye sunulan İÖ 4. yüzyıldan kalma Khimaira bronz heykeli, 19. yüzyılda bir kazı çalışması ile ortaya çıkarılan Mısır uygarlığına ait bir koleksiyon ve kumaş, kıyafet, çanta ve aksesuarlar bulunmaktadır. Müzede bulunan eserlerin bazıları 1966 yılında meydana gelen selde zarar görmüştür ve restorasyon çalışmaları hala devam etmektedir.

Ulusal Arkeoloji Müzesi Floransa
Ulusal Arkeoloji Müzesi , Floransa

Ulusal Arkeoloji Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Via della Colonna 38, Floransa
  • Ulaşım: C, 6, 31, 32 numaralı otobüslerden biri ile buraya ulaşılabilir.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Pazartesi 04:00 – 19:00, Salı ve Perşembe 08:30 – 19:00, Çarşamba, Cuma ve Pazar 08:30 – 14:00  arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 4, indirimli bilet 2 Euro’dur.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın