Donanma Tarihi Müzesi Venedik
Museo Storico Navale

Venedik Donanma Tarihi Müzesi, Arsenale yakınlarında yer alan bir müzedir. Daha önce ambar olarak kullanılan dört katlı bir yapıda kurulan bu müze Venedik ve İtalyan donanma tarihinin sergilendiği bir yerdir. Bu müzeyi oluşturma fikri  ilk olarak 1815 yılında Avusturyalılar tarafından ortaya atılmıştır.

Gemi modelleri ile başlayan müzeye zaman içerisinde deniz ile bağlantılı birçok eser ve koleksiyon eklenmiştir. Deniz iler ilgili temaların işlendiği kısımlardan en çok dikkat çekeni gondollar ve deniz kabuklularına ayrılan koleksiyonun sergilendiği bölümdür. Giriş kısmında sergilenen torpidolar ise II. Dünya Savaşı’nda kullanılan insanlı torpidolar olması ile dikkat çeker.

Venedik Donanma Tarihi Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Castello 2148, Riva San Biagio, Venezia
  • Ulaşım: Arsenale kanal otobüsüyle gidilebilir.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Pazartesi – Cuma 08:45 – 13:30, Cumartesi 08:45 – 13:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Giriş ücreti 1.6 Euro’dur.
Önceki makaleFortuny Müzesi (Museo Fortuny)
Sonraki makaleFondaco dei Turchi
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın