İstanbul gezilecek yerler Vialand

Otel fiyatlarını incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Vialand, İstanbul’da  bulunan bir eğlence, alışveriş ve gösteri merkezidir. 2011 yılında açılan park, kısa sürede sadece ülkemizde değil dünyada da ün salmıştır. Merkezin hem açık hem de kapalı alanı bulunmaktadır. 600.000 metrekarelik bir alan üstüne kurulu olan park, Eyüp ve Gaziosmanpaşa ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bu devasa alanın yaklaşık 110.000 metrekarelik bölümü mağazalara ayrılmıştır. Park içerisinde 10.000 kişilik konser alanı ve 8.000 araçlık otopark mevcuttur.

Vialand, Temapark, alışveriş ve gösteri bölümü olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Temapark kısmı parkın en popüler bölümlerindendir. Burada Macera Dünyası’nda lunaparka gidebilir, Zindan bölümünde korku anlarına şahitlik edebilirsiniz. Temapark’ta yer alan Oyun Dünyası daha çok çocuklara hitap etmektedir. Bu bölümde çocukların eğlenip hayal dünyasını geliştirebileceği birçok kısım ve aktivite bulunmaktadır.Alışveriş yapmak isterseniz dünyaca ünlü markaların yanı sıra küçük mağazalar da vardır. Yapının son bölümü konser ve gösterilere ayrılmıştır. Her yıl yerli ve yabancı birçok sanatçının ve gösterinin sahne aldığı bu yer izleyici sayısı nedeniyle de birçok organizasyona uygundur.

İstanbul vialand

Vialand su kaydırağı
Su kaydırağı
Vialand İstanbul
Vialand, İstanbul

Özellikle çocuklu aileler parkı İstanbul gezilecek yerler listelerine dahil ederek keyifli zaman geçirebilir.

Vialand Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Girne Cad. 34065 Eyüp İstanbul
  • Ulaşım: Ataköy, Bakırköy, Halkalı, Sultanahmet ve Taksim’den parka ücretsiz servis kalkmaktadır. Bu servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Hafta içi 10:00 – 18:00, hafta sonu 10:00 – 20:00 arasında ziyarete açıktır.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 1 – 3 kişi için 84, indirimli bilet 1 – 3 kişi için 75 Lira’dır.
  • Web sitesi: http://www.vialand.com.tr
  • Notlar: Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri dönemsel olarak değişebilir. Güncel bilgiler için lütfen internet sitesini kontrol edin.
PAYLAŞ
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın