Sultanahmet gezilecek yerler listesi

Sultanahmet Gezilecek Yerler – En Güzel 15 Yer

“Tarihi şehir” diye de bilinen İstanbul’un en eski bölgesi Sultanahmet aynı zamanda en turistik yerlerden biri. O yüzden bu yazıda Sultanahmet Bölgesi’nde görmeye değer yerler ve yapıların bir listesini çıkarıp, hepsi hakkında kısa kısa bilgileri Sultanahmet gezilecek yerler rehberimiz boyunca paylaşacağım.

Üsküdar gezilecek yerler listesi

Üsküdar Gezilecek Yerler – En Güzel 15 Yer

Üsküdar gezilecek yerler listesi isimli yazıda İstanbul’un Anadolu yakasındaki, belki de en zengin tarihe sahip bölgelerden olan Üsküdar’ı konuşacağız bol bol. Osmanlı Dönemi’nde yaşadığı ihtişamı da en iyi koruyan semt bugün de başta yerli turist olmak üzere İstanbul’u karış karış görmek isteyen herkesi keyifle ağırlıyor.

Universal Studios Singapore

5 Maddede Universal Studios Singapore Rehberi

Singapur‘daki en önemli gezi noktalarından biri olan Universal Studios Singapore benim şu ana kadar gezip gördüğüm, en keyifli zaman geçirdiğim yerlerden biri. Bu nedenle siteye bu güzel eğlence parkı ile ilgili detaylı bir rehber eklemek istedim. Zaten burası Singapur gezilecek yerler yazısının da önemli duraklarından biri.

Singapur'da nerede alışveriş yapılır?

Singapur’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Singapur’da nerede alışveriş yapılır diye araştırma yapanlar muhtemelen burada yapılabilecek en güzel şeylerden birinin alışveriş olduğunun farkına çoktan varmıştır. Ancak ben yine de Güney Asya’nın hareketli ülkesi hakkında kısaca bir şeyler söylemek isterim.

Hong Kong'da nerede alışveriş yapılır?

Hong Kong’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Hong Kong’da nerede alışveriş yapılır sorusunun cevabı öyle zengin, öyle çeşitli ki… Şehir gerek KDV’siz alışveriş sebebiyle, gerek dünyanın her yerinden gelen insanların oluşturduğu çok renkli, çok kültürlü ve dinamik yapısıyla alışverişin Mekke’si konumunda.

Porto'da nerede alışveriş yapılır?

Porto’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Porto’da nerede alışveriş yapılır diye araştıranları buraya alalım. Portekiz‘in kuzeyinde Rio Douro Nehri kıyısında yer alan Porto, Portekiz şehirleri arasında en güzel ve popüler şehirlerden biri. Şehrin yeri geldi mi kasvetli yeri geldi mi neşeli atmosferi Porto’ya standart Avrupa şehirleri havasından çok daha farklı bir hava katmış.

Lizbon'da nerede alışveriş yapılır?

Lizbon’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Lizbon’da nerede alışveriş yapılır araştırması yapıyorsanız en doğru yerdesiniz. Lizbon cıvıl cıvıl atmosferi ve rengarenk sokakları ile dünyanın en neşeli şehirlerinden biri. Gecesini gündüzünü doya doya yaşayabileceğiniz şehirde hem kültüre hem eğlenceye doymanız garanti diyebilirim. Kültürel, tarihi ve mimari özelliklerinin yanında Lizbon’da alışveriş olanakları da bir o kadar cazip.

Belgrad'da nerede alışveriş yapılır?

Belgrad’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Belgrad’da nerede alışveriş yapılır diye bir soru soruyorsanız az çok bir bütçe de belirleyin kendinize. Öyle aşırı yüksek rakamlara çıkmanıza da gerek yok. Her ne kadar döviz kurlarından dolayı yurt dışında alışveriş bizler için eskisi kadar kolay olmasa da, diğer Avrupa kentleriyle kıyaslandığında Belgrad bu açıdan çok daha bütçe dostu. Başka bir deyişle; alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Kopenhag'da nerede alışveriş yapılır?

Kopenhag’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Kopenhag’da nerede alışveriş yapılır araştırması yapıyorsanız ve gerçekten de yakın zamanda bu kentte alışveriş yapmayı planlıyorsanız o kadar şanslısınız ki…