Rodos gezilecek yerler listesi

Rodos Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 19 Nokta)

Rodos gezilecek yerler nereler? On İki Ada’nın merkezi konumundaki Rodos, Anadolu ve Yunan anakarasına hâkim konumuyla antik çağlardan itibaren sayısız medeniyetin ilgisini çekmiş.

Dorların, Bizanslıların, Osmanlının hatta İtalyanların hâkimiyeti altında kalan ada, hareketli tarihi sayesinde kültürel anlamda oldukça zengin bir tatil destinasyonu haline gelmiş. Üstelik masmavi Akdeniz de plaj turizmi sevenleri adaya çeken en önemli özelliği.

Batum gezilecek yerler listesi

Batum Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 24 Nokta)

Batum gezilecek yerler listesinde nereler var? Sarp Sınır Kapısı’na oldukça yakın konumda yer alan Batum, hareketli gece hayatı ve kumarhaneleriyle uzun zamandır gezginlerin ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Karadeniz kıyısındaki Gürcistan kenti, 2000’li yıllarda hayata geçirilen yenileme projeleri sayesinde şimdilerdeyse bambaşka özellikler sergiliyor. Şehrin kültürel yönüne ve doğal güzelliklerine vurgu yapan bu yenilikleri yakından tanımak için bir hafta sonu fazlasıyla yeterli oluyor.

Strazburg gezilecek yerler listesi

Strazburg Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 21 Nokta)

Strazburg gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Noel zamanı zarif atmosferi ile masal diyarlarını anımsatan, ilkbaharda çiçekler açtığında rengârenk görünüme bürünen, yaz mevsiminde havalar ısınınca cıvıl cıvıl hale gelen bir tatil destinasyonu Strazburg.

Üstelik Almanya sınırına oldukça yakın konumdaki Fransız kenti, Alsas-Loren bölgesinin gerek mimari gerekse de kültürel açından tüm görkemini yansıtmak konusunda oldukça cömert davranıyor.

Frankfurt gezilecek yerler listesi

Frankfurt Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 27 Nokta)

Frankfurt gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Main Nehri kıyısına kurulu Frankfurt, tarihi dokunun modern dokunuşlarla zenginleştiği, keyif dolu bir tatil destinasyonu.

Kent, Almanya‘nın ticari ve finansal bakımdan merkezi olarak kabul görüyor. Asırlardan beri ekonomik açıdan güçlü olmasının getirdiği avantajı iyi kullanan Frankfurt, yalnızca II. Dünya Savaşı’nın izlerini silmekle yetinmemiş.

Zürih gezilecek yerler listesi

Zürih Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 26 Nokta)

Zürih gezilecek yerler listesine hangi büyüleyici ve popüler yerleri almak lazım? Alp Dağları’na eteklerinde yer alan Zürih, İsviçre’nin kültürel ve ekonomik anlamda başkenti olarak nitelendiriliyor. Dünyaca ünlü bir finans merkezi olmakla birlikte, tarihi ve kültürel açıdan da son derece zengin olan kent gölü, nehri ve doğal güzellikleri ile de turistleri kendine hayran bırakıyor.

Köln gezilecek yerler

Köln Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 32 Nokta)

Köln gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Romalılar tarafından kurulan Köln, tam bir müzeler şehri. Sportif aktiviteleri ve festivalleriyle yıl boyunca adından sık sık söz ettiren kentin, tarihi merkezinde gastronomiye, tarihe, sanata ilgi duyan gezginlerin ziyarete asla “Hayır!” diyemeyecekleri kültürel tesisler bulunuyor.

Sakız Adası gezilecek yerler listesi

Sakız Adası Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 25 Nokta)

Sakız Adası gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Çeşme’nin birkaç mil açığında yer alan ancak maalesef Schengen vizesi ile gezebildiğimiz Sakız Adası; zengin tarihi, bakir doğası, sakin atmosferi ve birbirinden güzel plajlarıyla konuklarını mest ediyor.

Midilli gezilecek yerler listesi

Midilli Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 20 Nokta)

Midilli gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Zümrüt Ada veya Lesvos olarak da bilinen Midilli, Ege’de güneşin ve ayın en güzel battığı yer olarak tarif ediliyor. Kuzeydoğu Ege’nin eşsiz adalarından biri olan Midilli, uzun tarihi ve zengin geleneği sayesinde huzurlu bir tatil arayanları kendine çekiyor. 

Bologna gezilecek yerler listesi

Bologna Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 25 Nokta)

Bologna gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? “Kızıl Şehir”, “Şişman Şehir” ve “Bilge Şehir” olmak üzere üç lakaba sahip olan Bologna, konuklarına Orta Çağ atmosferini fazlasıyla hissettiren bir yer. İtalya‘nın kuzeyinde yer alan kentte, her adımınızda geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan bir yapıya denk gelebilirsiniz.

Budva gezilecek yerler listesi

Budva Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 21 Nokta)

Budva gezilecek yerler listesi bu eşsiz güzellikte tarihi ve turistik kenti ziyaret etmeye hazırlanan gezginler için en önemli listelerden biri olmalı.

“Karadağ’ın Miamisi” olarak adlandırılan kent, gerçekten de ülkenin doğu sahillerinde hem deniz ve güneşin, hem tarihin, hem de büyüleyici doğanın keyfini çıkarmak için ideal bir destinasyon.

Porto gezilecek yerler listesi

Porto Gezilecek Yerler (Haritada İşaretli 25 Nokta)

Porto gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Portekiz’in ikinci büyük kenti Porto’ya ulaştığınızda, oldukça tanıdık bir manzarayla karşılaşabilirsiniz. Çünkü yüksek bir yerden bakıldığında Douro Nehri’nin ikiye ayırdığı kent, görüntüsü ile tıpkı Boğaz’ın zarafet kattığı İstanbul’a benziyor.