Gezginler için her bütçeye ve tarza göre bir çok konaklama modeli bulunuyor. Tabi her gezginin tercihi farklı farklı. Kimi gezginler seyahatlerini hem eğlenceli hem de ucuza getirebilmek için bir çok kişinin aynı odalarda kaldığı, ufak yurt tarzı hostellerde kalmayı tercih ederken benim gibi kimi gezginler ise gezilerinde konforlarına biraz daha düşkün olup, az da olsa yıldızlı otellerde kalmayı tercih edebiliyor 🙂

Hostel ve otel tercihinin yanına son yıllarda bir de “couchsurfing” adı verilen bir model de eklenmişti. Son aylarda ise tüm bu konaklama modellerinin yanına bir yeni üye daha katıldı, “günlük kiralık daireler“.

Adından da anlaşılacağı üzere günlük aire kiralama sitemi aynı otel odası kiralama gibi işliyor. Konaklama yapmak istediğiniz şehir ya da bölgelerde bütçenize uygun olarak en basit stüdyo daireden en lüks villaya kadar bir çok kiralık ev seçeneğiniz mevcut. Kiralık daire modeline olan talep ise şaşırtıcı derecede yüksek. Özellikle uzun süreli konaklamalarda aileler için çok ekonomik olan günlük daire kiralamaya olan talep son yıllarda iyice artıyor. Tabi kiralık dairelere olan talep yalnızca yurt içinden de olmayabiliyor. Son yıllarda özellikle Arap turistlerin Türkiye’ye olan ilgisi ve yabancıların sağlık  turizmi için Türkiye’yi tercih etmesi de dairelere olan talebi arttırmış durumda.

Daire kiralamaya olan talebin tam zirve yaptığı şu dönemlerde aramıza çok başarılı bir site katıldı, adı: HemenKiralık.com. Hemen Kiralık Türkiye’nin önde gelen dijital iş ve kültür dergisi Digital Age Şubat Ayında 2012′nin en önemli 10 dijital girişimleri arasında da yerini almış başarılı bir girişim.

Site adından da anlaşılacağı üzere site üzerinden günlük daire bulup kiralamak son derece rahat. Sitenin kullanımı son derece rahat. Ayrıca sitenin Blog bölümünde birbirinden güzel öneriler bulunuyor.

Konaklama konusunda yeni moda olan bu Günlük kiralık daire girişimine siz de bir göz atabilirsiniz.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları
PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın