Kişiselleştirilmiş akıllı tur

Seyahat etmeye ilk başladığım yıllardan bu yana gezilerimi özellikle kendim organize etmeye özen gösteriyorum. Konaklama yapacağım oteli ya da uçuş seferlerini organize etmek bana en az seyahat etmek kadar heyecan ve mutluluk veriyor. Bunun yanında turda yer alan gezi grubuna bağlı kalmadan özgürce dolaşmak, istediğim yerde istediğim kadar zaman harcayabilmek bireysel olarak gezmemdeki en büyük nedenlerden bazıları. Tur şirketlerinden paket satın alarak gezmek ile bireysel gezmenin çok keskin bir çizgi ile ayrıldığını düşünüyordum ta ki geçtiğimiz günlerde Café Tur‘un lanse ettiği yeni “Kişiselleştirilmiş Tur Sistemi” hizmetin başladığını duyuncaya kadar.

Café Tur’un Kişiselleştirilmş Tur Sisteminin farkı neler?

Haberi okuduktan sonra ilk olarak basın bültenini okumaktansa sistemi kendim tecrübe etmek istedim ve hemen Café Tur’un sitesinde dolaşmaya başladım. En çok tercih edilen destinasyon olan Paris sayfasını açtım ve Paris turları üzerinden sistemi biraz inceledim. Benim hoşuma giden, sistemin diğer hazır tur paketlerinden farkları ile başlıca şunlar:

İptal ihtimali: “Tur iptali” durumunu ilk sıraya yazdım çünkü benim hazır tur paketlerine olan soğuk yaklaşımımdaki en büyük etkenlerden biri turun iptal olma ihtimali. Bazı tur şirketleri sattıkları turlarda minimum katılım sınırı koyarlar ve eğer bu sınır tur tarihine kadar geçilmezse turu iptal ederler. Yani siz büyük bir heyecanla tura kayıt yaptırır, belki yıllık izninizi ve diğer tüm işlerini ayarlarsınız ve tur tarihini beklemeye başlarsınız. Tur tarihinize kısa bir süre kala size turun iptal olduğu, dilerseniz de farklı turlara katılım yapabileceğiniz bilgisi gelir. Kısaca tatiliniz başlamadan son bulur. Café Tur’un bu akıllı paketinde böyle bir ihtimal yok. Seçtiğiniz tarihte seyahat etmeniz garanti.

Tur Tarihi: Özellikle Paris gibi destinasyonlarda her gün hareketli tur programları sayesinde dilediğiniz tarihlerde seyahat edebilirsiniz.

Konaklama: Benim tur paketlerinde ikinci dikkat ettiğim, daha doğrusu sevmediğim olay konaklama yapılacak oteller. Tur şirketleri paketlerin ekonomik olabilmesi için konaklama yapılacak otellerin fiyat/fayda değerlerini maksimumda tutmaya çalışırlar. Yani en düzgün otelde en ekonomik yollu konaklamanın yolunu ararlar. Seçilen oteller ise çoğunlukla şehir dışında ya da merkezden çok uzakta olmak zorunda olur. Yani Paris’teki oteliniz aslında merkeze 20-30 km uzakta olabilir. Eğer turun size sunduğu ekstra turlara katılmazsanız serbest dolaşım günlerinde merkeze kendi imkanlarınız ile gidip gezmeniz gerekir. Otellerle ilgili bir diğer konu paket tanıtımlarında sık sık “vb otelleri” ifadesinin kullanılması. Yani turda örnek olarak 4 yıldızlı Eyfel Hotel yazılsa da çoğunlukla otel yerine benzer tesiste konaklama yapılır. Café Tur‘un “kişiselleştirilmiş tur sisteminde” ise siz dilediğiniz oteli farkını ödeyerek seçebilirsiniz. Yani şehir merkezine uzak ama ekonomik otel mi, yoksa tüm turistik noktaların hemen yanı başında biraz daha butik otel mi tercihini kendiniz belirleyebilirsiniz. Ben hayatımda hiç Paris’e gitmedim nerede konaklanır derseniz de dilerseniz Gezip Gördüm‘de yer alan konaklama rehberleri yazılarını okuyabilir dilerseniz de otel seçim sayfasında haritayı açıp merkezdeki tesisleri kolayca görüntüleyebilirsiniz. Burada yer alan fiyatlar anlık olup sizin için en uygun fiyatlar listeleniyor.

Paris'in simgesi olan Eyfel Kulesi yılın 4 mevsimi ayrı güzel. Bu sistem sayesinde dilerseniz Eyfel manzaralı bir otel de seçebilirisiniz.
Paris’in simgesi olan Eyfel Kulesi yılın 4 mevsimi ayrı güzel. Bu sistem sayesinde dilerseniz Eyfel manzaralı bir otel de seçebilirisiniz.

Uçuş: Café Tur’un bu güzel hizmetindeki bir diğer detay uçuş seçimi. Tur için belirlenen hava yolu veya havaalanından farklı bir seçimi yine tur sayfasında rahatça yapabilirsiniz. Yani siz Pegasus ile Sabiha Gökçen‘den değil de THY ile Atatürk Havalimanı‘ndan uçmak isteseniz birkaç tık ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Uçuş fiyatları arasında ya hiç fark yok ya da cuzi farklar var. Tabi uçuşu seçmenin en güzel yanlarından biri de sizin programınıza en güzel uyabilecek seferi seçebiliyor olmanız. Yani gündüz saatlerinde önemli bir işiniz varsa akşam uçuşunuz ile Paris seyahatinizi başlatabilirsiniz.

Kişisel rehber: Son olarak kişisel rehberden bahsetmek istiyorum. Turların en büyük artılarından biri sizi havaalanından bir rehberin karşılaması ve size şehri panoramik olarak dolaştırıp otelinize yerleştirmesi. Özellikle dil sorunu yaşayan gezginler için bu güzel bir hizmet. Tabi dileyenler için ekstra turların düzenlenmesi de güzel. Peki tek “kişiselleştirilmiş tur sisteminde” bu hizmetlerin hepsi yalnızca sizin için yapılsa nasıl olurdu? Café Tur’un akıllı tur sisteminde Paris, Barselona, Prag ve Madrid gibi destinasyonlarda bu hizmet ver. Grup olarak gezer gibi tur rehberi hizmetinden faydalanıp dilerseniz ekstra turlara bile katılabilirsiniz.

Tura Dahil Hizmetler

“Kişiselleştirilmiş tur hizmetinde” fiyata oda/kahvaltı, uçak bileti, havalimanı vergisi, havaalanı otel transferi, seyahat sigortası, Türkçe rehberlik ve panoramik şehir turu gibi hizmet fiyata dahil. Yani kendi otelinizi ve uçuşunuzu seçerseniz bu hizmet için ekstra bir ödeme gerekmiyor.

Sistem nasıl çalışıyor?

Eğer bu akıllı tur hizmetini en azından bir test etmek isterseniz yapmanız gerekenler çok basit.

  1. İlk olarak siteden Paris turlarına buradan da her gün hareketli Paris turları sekmesine gidin.
  2. Bu tur için size uygun olan tarihi seçin.
  3. Tura katılacak kişi sayısını ve oda detaylarını seçin. (Odada iki ayrı yatar mı double bed mi vb tercihinizi yapabilirsiniz.)
  4. Eğer turda seçili oteli beğenmezseniz kendi otel tercihinizi yapın. (Seçeceğiniz otellerin yanında tur paketine eklenecek ekstra tutarlar anlık olarak gösterilecek.)
  5. Turun seçtiği uçuştan başta seçim yapmak isterseniz yapı.

Hepsi bu kadar artık tamamen size özel bir Paris turu programınız hazır.

cafet-tur-akilli-tur
Büyütmek için görsele tıklayabilirsiniz.

Özetle Café Tur‘un bu yeni hizmeti bence seyahat konusunda çok güzel bir yenilik. Özellikle turla mı yoksa bireysel mi seyahat etmek ikilemini yaşayanlar için çok güzel bir buluşma noktası. Hem otel ve uçuş organizasyonları ile uğraşmıyorsunuz hem de otel ve uçuş ücretlerini Café Tur’un sunduğu en ekonomik yollarla çözüyorsunuz. Eğer kısa zamanda bir Paris seyahati düşünüyorsanız Café Tur’un sitesine göz atabilirsiniz. Tıklayın: http://www.cafetur.com/

Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın