Gezgin, gezisinin sürekliliği için maliyeti minimize etmek zorundadır. Gezilerin maliyetini en aza indiren gezgin sürekli geziler için yeterli maddi olanaklara kavuşacaktır. Bu doğrultuda gezginlerin yola çıkmadan hesaplaması gereken maliyet; ulaşım araçları, konaklama, yeme içme masrafları, eğlence masrafları ve diğer masrafların toplamı olarak sayılabilir. Bunlar içinde ulaşım maliyetini minimize edecek araçlar geliştirmek, yola çıkmadan bunların kritiğini yapmak işin başlangıcıdır. Otobüs bileti, uçak veya tren bileti gibi seçenekler arasından gezginlerin bir seçim yapma çabasını ve bunun önemini tartışmak yersiz olur.

Ulaşım alternatifleri içinde otobüsler ve daima büyük bir yer kaplar. Bir yere varmak için otobüs kullanmak çoğu kez daha ucuz bir maliyete katlanmak demektir. Üstelik otobüslerde erken rezervasyon veya internet bileti seçeneklerini kullanmışsanız çok daha küçük maliyete katlanacaksınız demektir.  Otobüs bileti almak ve öncesinde bilet almanın ucuz yollarını tespit etmek yola çıkmanın başlangıcıdır.

Otobüs bileti alma seçenekleri içinde erken rezervasyon yoluna başvurmak veya internet bileti tercih etmek bilet almanın ucuz yolları arasında sayılabilir. Mümkünse yolculuktan çok daha önce otobüs bileti almak ve bunu internet üzerinden temin etmek en iyisi olacaktır. Otobüs bileti almak için kullanabilecek çeşitli internet platformları, siteler bulunmaktadır. Ancak bu platformların çoğu farklı firma seçenekleri veya yolculuk saati, otobüs seçimi gibi diğer seçenekleri yolcunun önüne çıkarmaktan yoksun platformlardır. Otobüs bileti almanın farklı seçeneklerini yolcunun önüne çıkaran, üstelik bilet satma hizmetini ucuz yollardan sağlayan Obilet sitesi gezginlerin tercih edebileceği bir sisteme sahiptir.

Sistem Nasıl İşliyor?

Obilet sitesine girildiğinde doğrudan arama kutucukları öne çıkmaktadır. Reklam veya site içi diğer ayrıntılarla boğuşmadan basitçe yolculuk güzergahı ve ve yolcu sayısı seçimi yapmak bu kutucuklar aracılığıyla mümkündür. Arama yapıldığında onlarca otobüs firmasının yüzlerce otobüs seçeneğini bulmak işten bile değildir. Yapılması gereken sitenin akıllı altyapısını kullanarak en iyi yolculuk seçeneğini belirlemek ve bir kaç tıklamayla bileti satın almaktır. Site bünyesinde yer alan otobüs firmaları ancak Türkiye’nin en gelişkin otogarlarında bir arada bulunabilecek firmaların toplamıdır. Her hangi bir Anadalu kenti otogarında bile bu kadar çok firma seçeneği bulmak pek mümkün olmamaktadır. Bu yanıyla ortalama otogarlarda fiziki yollardan bilet alma yollarından çok daha iyi seçenekelr sunmaktadır.

Obilet Güvenilir mi?

Otobüs bileti satın almak için her hangi bir firmanın internet sitesinde yer almayan güvenlik seçeneklerine sahip olması Obilet’i öne çıkarmaktadır. Comoda 128 SSL güvenlik sistemine ve sertifikasına sahip olan siteden kredi kartıyla otobüs bileti almak güvenilir, ucuz ve kolay olacaktır.

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

1 Yorum

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın